SZCZECIN – Targi Mamy Dziecko

Z informacji organizatorów:

Druga edycja odbędzie się w dniach 20-21 października.

Targi MAMY DZIECKO są atrakcyjną formą spędzenia czasu wolnego zarówno dla dzieci, kobiet w ciąży, rodziców, jak i dziadków. Każda z tych grup znajdzie na targach coś interesującego.

Dla rodziców i dziadków przygotowane będą stoiska targowe z ofertą produktów i usług (w tym ofertą spędzania czasu wolnego dla najmłodszych). W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą firm i instytucji branży dziecięcej, uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, posłuchać na warsztatach wskazówek specjalistów na temat wychowywania dzieci i radzenia sobie z rolą rodzica bądź dziadka (zapisy na warsztaty już trwają: http://www.mts.pl/index.php?mod=targi&pod=szczegoly&id=2820).

Na tej edycji targów MAMY DZIECKO wiele uwagi poświęcimy zdrowiu dzieci. Będzie okazja by skorzystać z konsultacji z lekarzami, personelem medycznym, psychologami, pedagogami, terapeutami. W strefie zdrowia, której patronuje Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej “ZDROJE”, porad udzielą lekarze: ginekolog, neonatolog, pediatra, alergolog, pulmonolog, a także pielęgniarki i położne. Prowadzone będzie poradnictwo w zakresie rehabilitacji małych i dużych pacjentów, badania stóp, konsultacje z ortodontą i dermatologiem. Znajdziemy tu zatem wszystko, co niezbędne na etapie planowania rodzicielstwa oraz pielęgnacji, wychowywania i rozwoju małych dzieci.

Na Targi będzie można spotkać się z autorką książki „Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego”, Joanną Woźniczko-Czeczott.

Dla dzieci zaplanowano kolorową strefę zabaw, program artystyczny na scenie, kącik plastyczny, warsztaty robienia pacynek, czytanie bajek, wiele konkursów z nagrodami. Podczas targów występować będzie zespół dziecięcy „Arfik”, Teatr Lalek „Pleciuga”, będą warsztaty ekologiczne, pokazy taneczne, chustonoszenia i ratownictwa medycznego. Dzieci będą mogły pojeździć na konikach, a rodzice dowiedzą się czym jest hipoterapia.

Podczas targów będzie można wygrać rodzinny weekend w SPA w Międzyzdrojach. Trzeba będzie tylko przypomnieć sobie i na specjalnym formularzu spisać zabawną historię, śmieszną anegdotkę z udziałem naszych dzieci. Więcej informacji: http://www.mts.pl/index.php?mod=targi&pod=szczegoly&id=2843.

Organizator – Międzynarodowe Targi Szczecińskie – w trosce o wygodę dzieci i rodziców przewiduje mi.in.: przedszkole targowe, miejsce do karmienia i przewijania dzieci, w restauracji posiłki dla dzieci w przystępnej cenie, a nawet parking na wózki dziecięce.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja targów była sukcesem. Zgromadziła ona ponad 80 wystawców z Polski i Niemiec oraz 6000 zwiedzających. Przeprowadzono blisko 40 warsztatów, setki badań, a atmosfera była wyjątkowa. Przekonajcie się, że podobnie będzie na  2. Targach dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO w dniach 20-21 października w Szczecinie ul. Struga 6-8!

Program targów: http://www.mts.pl/index.php?mod=targi&pod=szczegoly&id=2855

Godziny otwarcia targów: sobota 10:00-18:00, niedziela 10:00-17:00

Bilety: dzieci i młodzież (do 18 lat) wstęp bezpłatny, dorośli 10zł, parking 5zł


Relacja ze spotkania: (z informacji przesłanych przez organizatorów)

Tylko raz w roku jest okazja, by w regionie zachodniopomorskim kompleksowo skorzystać z rozmaitych porad dotyczących ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa, by poznać w jednym miejscu ofertę produktów dla dzieci i rodziców, a do tego zapewnić swoim maluchom świetną zabawę. Taką okazją są Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO. Ich druga edycja odbyła się w dniach 20-21 października 2012 roku w hali MTS w Szczecinie. Zgromadziła 70 wystawców i 4000 zwiedzających.

Rynek produktów oraz usług dla rodziców i dzieci dopiero się krystalizuje. Jest potrzeba poświęcenia należytej uwagi tym grupom odbiorców, tak aby z jednej strony lepiej dostosować już istniejącą ofertę, a z drugiej – aby uzupełnić deficyty tej oferty. Aby tak się działo, konieczne jest tworzenie miejsca wspólnych spotkań odbiorców, producentów branży dziecięcej i przedstawicieli firm usługowych. Taką sposobność dają Targi dla Rodziców i Dzieci MAMY DZIECKO.  Tu dziecko i rodzice są najwyższymi wartościami.

Targi umożliwiły prezentację oferty bezpośrednio wśród klientów, a także pozwoliły uzyskać informacje zwrotne o odbiorze produktów. – Jestem zadowolona z obecności na targach ponieważ udało mi się porozmawiać z wieloma potencjalnymi klientami oraz zaprezentować swoje produkty. Jesteśmy sklepem internetowym, więc normalnie nie mamy takiej możliwości – powiedziała Bożena Jankowska, właścicielka tybopi.pl. – Zadowolona jestem również (…) z relacji biznesowych z samymi wystawcami.

Obok stoisk z wózkami, ubraniami, zabawkami czy akcesoriami dziecięcymi przedstawiono zróżnicowaną ofertę zajęć dodatkowych dla dzieci i hoteli przyjaznych rodzinom. Na targach zasięgnąć można było darmowych konsultacji ze specjalistami na temat zaburzeń hormonalnych, profilaktyki onkologicznej, prawidłowej opieki nad ciążą, diagnostyki prenatalnej. Specjaliści przedstawili również współczesne spojrzenie na poród w szpitalu oraz wybrane problemy patologii ciąży. Na odwiedzających targi rodziców i dzieci czekali lekarze ze szpitala Zdroje, dietetycy, fizjoterapeuci, położne, psycholodzy i specjaliści prawa rodzinnego. Uczono masażu Shantala, udzielano porad laktacyjnych i chustonoszenia, przekonywano o zaletach kangurowania niemowląt, wykonano setki badań. Potrzebom i emocjom kobiet poświęciliśmy dodatkowo panel dyskusyjny pt. „Macierzyństwo – wyobrażenia a rzeczywistość”.

W nową wiedzę i nowe wrażenia wzbogaciły zarówno dorosłych, jak i maluchy liczne warsztaty: muzyczne, plastyczne, wychowawcze, a nawet naukowe i ekologiczne z udziałem żywych zwierząt. Dzięki nim uczestnicy dowiedzieli się choćby: jak niwelować rodzicielski stres, jak wyznaczać dziecku granice, jak znaleźć czas dla dziecka i poznali ciekawe pomysły  wspólnych zabaw. Odbyło się w sumie ponad 40 warsztatów.  – Warsztaty dały odpowiedzi na ważne tematy jakie pojawiają się w rozmowach z dziećmi, bo dotyczące seksualności. Rodzice postępują nieraz na wyczucie, nie wiedząc czy właściwie. Takie warsztaty to nieoceniona pomoc wychowawcza ze strony specjalistów, jaką w innym razie trzeba by szukać gdzie indziej  – powiedziała Pani Joanna.

Czas spędzony na targach umilały atrakcje placu zabaw, w przedszkolu targowym, atrakcje na stoiskach i program na scenie, w tym m.in. ciekawe zajęcia plastyczne, sesja zdjęciowa dla dzieci, malowanie buziek, występy aktorów z „Pleciugi” i opery, wystawa ukazująca dobrodziejstwo czytania książek. Swój jubileuszowy występ miał na naszej scenie Zespół Dziecięcy „Arfik”. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, z których największą atrakcją był ten, w którym w zamian za najzabawniejszą anegdotkę z udziałem dziecka wygraną był rodzinny weekendowy pobyt w SPA Bagiński & Chabinka w Międzyzdrojach.

Panowała atmosfera relaksu i zabawy, ale nie zapomnieliśmy o problemach (fizycznych, psychicznych, środowiskowych), z którymi spotyka się część dzieci i rodzin. Dla nich zebraliśmy pod naszym dachem instytucje działające na ich rzecz i firmy zajmujące się rehabilitacją. W programie uwzględniliśmy też kwestie bezpieczeństwa i edukacji (pokazy ratownictwa medycznego, warsztaty z policją).

Tworząc targi MAMY DZIECKO zadbaliśmy o udogodnienia dla dzieci i rodziców, tj. przedszkole targowe, pokój mamy i dziecka, restauracja z posiłkami dla dzieci.

Nasza praca została doceniona zarówno przez wystawców, jak i zwiedzających. Potwierdzeniem tego, że impreza była udana jest też to, że wielu rodziców i dzieci spędziło na targach cały dzień. – Skorzystałam na targach i ja i dziecko. Wszystko w jednym miejscu: produkty, porady, warsztaty i tyle zabaw dla dzieci – powiedziała Pani Agnieszka, która przyjechała na targi z córką Julią. Pani Kasia, która odwiedziła targi z 4-miesięcznym Dylanem, także była zadowolona: – Fajna atmosfera, można się dużo dowiedzieć. Na pewno przyjadę w przyszłym roku.

A więc zapraszamy za rok, w dniach 19-20 października 2013 r.!

Międzynarodowe Targi Szczecińskie
ul. Struga 6-8, Szczecin, www.mts.pl