TARNÓW – śniadania i podwieczorki na trawie z psychologią

 
W zeszłym roku impreza odniosła duży sukces i spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród tarnowian. Teraz czas na powtórkę. Zgodnie z tytułem będziemy tworzyć więzi, wzmacniać je, zacieśniać i budować. Nie tylko ze społecznością, także w kontekście samego siebie – mówi Weronika Wrzesińska, prezes stowarzyszenia „Kropla Słońca”, organizatora wydarzenia – Dlatego też trzon programu stanowią warsztaty psychologiczne i interpersonalne, podczas których zajmiemy się źródłami nieporozumień z innymi ludźmi, kobiecymi rolami w relacjach z innymi kobietami, a także debata nad odwiecznym pytaniem: Indywidualność czy wspólnota.
 
W programie znajdą się także m.in. spotkanie z egzotyką (warsztaty tańca bollywood), warsztaty wywierania pierwszego wrażenia, kolejna część „Speed Friendship, czyli zdobądź przyjaciół w 5 minut”, plenerowe gry i zabawy dla całej rodziny oraz konsultacje urodowe dla pań.
 
Podobnie jak w roku ubiegłym mamy w planach roztańczenie ul. Krakowskiej, tym razem w rytmach rodem z Indii, gorąco polecamy nie tylko paniom! – dodaje Sylwia Kopacz, koordynująca wydarzenie – Ponadto, gratka dla wszystkich, dla których ważne jest jak zadbać o siebie latem, konsultacje z kosmetyczką, stylistką i fryzjerką. Ciekawym doświadczeniem może być także udział w Speed Friendship, który będzie miał formę warsztatu z autoprezentacji, uczestnicy będą mieli szansę rozmawiać z zupełnie nowymi osobami o wszystkim i o niczym, sprawdzić jak bardzo są otwarci na otoczenie. Nasza akcja Speed Friendship nie tylko umożliwia zawarcie nowych znajomości ale jest przede wszystkim doskonałym treningiem interpersonalnym, a także sprawdzeniem umiejętności słuchania tego, co ma do powiedzenia na swój temat druga osoba.
 
„Śniadania i podwieczorki na trawie z…” to projekt Stowarzyszenia Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca”, który w nowatorskiej formie edukuje i rozwijają kompetencje związane z nawiązywaniem i budowaniem relacji międzyludzkich. Idea jest prosta – każdy uczestnik przychodzi z kocem, koszykiem piknikowym wypełnionym przygotowanymi przysmakami.
 
Na wspólnym piknikowym „stole” rozstawiamy przyniesione jedzenie, częstujemy się tym, co na nim stoi – dzielimy się z innymi, w tym miejscu wszyscy jesteśmy równi, niezależnie od zasobności naszego portfela, pozycji społecznej etc. W tym miejscu wszyscy jesteśmy wielką tarnowską rodziną – wyjaśnia Weronika Wrzesińska.
 
Warsztaty potrwają od 4 do 6 lipca (pt. od godz. 16.30, sob. i nd. od godz. 10.00). Odbywać będą się w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej. Udział w nich jest bezpłatny. „Śniadania i podwieczorki na trawie z…” są częścią tegorocznych Dni Tarnowa.              
 
Więcej informacji na www.kropla-slonca.pl