Uśmiech potrzebny od zaraz – ogólnopolska akcja „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”

Ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej akcji działającego przy gdańskiej Fundacji Hospicyjnej Funduszu Dzieci Osieroconych „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”. W tym roku jej beneficjentów zgłosiło ponad 60 ośrodków hospicyjno-paliatywnych z całej Polski – lista dzieci i ich marzeń liczy już ponad 300 imion. Osoby indywidualne lub grupy, w tym szkoły i zakłady pracy, które zechciałyby je spełnić, mogą zgłosić się do 20 maja, tylko po co czekać tak długo? Pamiętajmy, upragniony prezent dla osieroconego dziecka zawsze będzie bezcenny – tak jak świadomość społecznej solidarności.

Prosimy o szybką decyzję, symboliczny finał akcji przypada 1 czerwca – do tego momentu w domach wszystkich dzieci powinny znaleźć się prezenty, a na ich twarzach uśmiech. Szczegółowych informacji udziela koordynatorka projektu, p. Justyna Ziętek, pod numerem telefonu:662 692 831 lub mailowo pod adresem: .

Tegoroczna odsłona akcji nakłada się na trwającą od jesieni kampanię Fundacji Hospicyjnej „Hospicjum to też Życie”, poświęconą problemowi żałoby i osierocenia, a przebiegającą pod hasłem „Pomóż ukoić ból”. Szczegóły akcji na stronie www.fundacjahospicyjna.pl.