Czas: 7 grudnia 2014, dzieci do 3 roku godz. 10.00, dzieci od 3-6 lat godz. 11.00
Miejsce: Przedszkole Lalilu, ul. Wawelska 16 w Warszawie
Wstęp wolny, po wcześniejszej rezerwacji (tel. 602466347 lub [email protected])
Ilość miejsc bardzo ograniczona
Naukowcy twierdzą, że podczas ciąży ciało matki stanowi dla płodu dźwięczny wszechświat. W łonie matki dźwięki zarówno endogenne, jak i egzogenne opływają dziecko. Najważniejszym jest tutaj głos matki – jak mówi dr Fijałkowski w ostatnich 3 miesiącach ciąży „monolog”matki zamienia się w „dialog”: dziecko zaczyna słyszeć głos matki i reagować na bodźce przekazywane przez zmysł równowagi. Podobnie i w okresie niemowlęcym najskuteczniej można uciszyć dziecko przez łagodne, macierzyńskie przemawianie do niego. W późniejszym okresie już w edukacji muzycznej konieczne jest nawiązanie do pierwotnych relacji i wzmacnianie procesu komunikacji za pośrednictwem języka muzyki. Formuła warsztatów oparta jest na Teorii uczenia się muzyki wybitnego muzyka jazzowego, psychologa muzyki i edukatora: prof. Edwina Eliasa Gordona. Fundacja Kreatywnej Edukacji wraz z Polskim Towarzystwem E. E. Gordona są głównymi propagatorami idei profesora na uniwersytetach, szkoleniach i międzynarodowych seminariach oraz koncertach odbywających się w całej Polsce.
Zajęcia organizowane są przez muzyków, którzy wielokrotnie tworzyli poszczególne odsłony koncertów Smykofonii w różnorodnych stylistykach.
Prowadzący;
Jolanta Gawryłkiewicz – prezes Fundacji Kreatywnej Edukacji, muzyk, autor książek z zakresu edukacji muzycznej, współtwórca projektów obywatelskich, z dziedziny edukacji demokratycznej (powołana w 2014 roku Niepubliczna Szkoła Perpetuum Mobile) oraz muzyki. Autorka realizowanego z Polskim Towarzystwem E.E. Gordona oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielskiego w Bydgoszczy projektu Muzopolis.
Miłosz Gawryłkiewicz -absolwent Wydziału Rozrywki i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk jazzowy, muzyk sesyjny w wielu projektach np..: Orkiestra Tomka Szymusia Tańca z Gwiazdami, Nord Kapeli ze Wsi Warszawa, płyty Eljazz Big Band. Aranżer m.in. w programach: „Bitwa na głosy” i XFactor. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jest producentem nagrań wydawanych przez Fundację oraz PTEEG. Wykładowca seminariów i kursów gordonowskich. Twórca koncertów gordonowskich, w tym dla i z udziałem młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Współautor publikacji: „Podręcznik do kierowania edukacją muzyczną małego dziecka”, „Wstęp do improwizacji”. Członek PTEEG.