WARSZAWA – Cafe Empatia – warsztaty wg metody Porozumienie Bez Przemocy

Umiejętność rozmowy to podstawa w budowaniu dobrych i trwałych relacji z ludźmi, zarówno w kontaktach z bliskimi – dzieckiem, partnerem, rodzicami, jak i w sytuacjach zawodowych. W inspirującej przestrzeni Apteki Sztuki co czwartek na otwartych spotkaniach uczestnicy będą mieli okazję poznawać sztukę komunikacji opartą na metodzie Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication NVC) Marshalla B. Rosenberga. To metoda pracy wykorzystywana z sukcesami m.in. w programach dla szkół i na warsztatach umiejętności wychowawczych dla rodziców, ale także w biznesie, czy mediacjach.

Najbliższe spotkanie: 24 października 2013, czwartek o godz. 18.30. Temat zajęć: „„Potrzeby – nie mylić z zachciankami i strategiami”.

Zadamy sobie ważne pytana: Co mnie motywuje? Za czym tęsknię? Czemu czasami, kiedy mówię, czego chcę, np.: Chcę, żebyś mnie kochała! Chcę, abyśmy dziś poszli do opery! – okazuje się, że się nie rozumiemy i zaczynają się ciche dni.

Prowadzenie: Magdalena Sendor – mediatorka, trenerka, coach.

Na spotkania będą składały się: mini-wykłady, dyskusje, ćwiczenia w grupach i w parach, a także gry i zabawy. To wszystko pozwoli nam na przyjrzenie się temu, jak się wyrażamy, co możemy w tym zmienić, aby być usłyszanym w taki sposób, w jaki tego pragniemy; co ułatwia usłyszenie innych, kiedy mówią rzeczy, których wolimy nie słyszeć.

W załączeniu szczegółowa informacja o najbliższych zajęciach, program na październik i plakat.

Spotkania w każdy czwartek, godz. 18.30-20.30, w siedzibie Galerii Apteka Sztuki:
Al. Wyzwolenia 3/5, 00-572 Warszawa.

Cena:

jedno spotkanie: 30 zł
karnet na 4 spotkania  – 100 zł (do wykorzystania do marca 2014 r.)