WARSZAWA – Chustonoszenie dla rodziców

Z informacji organizatora:

Z najnowszych badań wynika, że niemowlę noszone blisko ciała rodzica rozwija się lepiej, śpi spokojniej, rzadziej miewa kolki, rzadziej płacze, łatwiej zasypia itd. Wszystko to dlatego, że czuje się bezpiecznie i jego pragnienia są spełniane przez najbliższe mu osoby, od których jest zupełnie zależne.

Wiadomo też, że rodzic mając niemowlę blisko siebie, szybciej, uważniej odczytuje jego potrzeby i chętniej je spełnia. Szybciej rodzi się w nim miłość do dziecka, instynkt macierzyński, troska. Noszone dziecko jest w stałym kontakcie cielesnym i wzrokowym, stymulowane są wszystkie jego zmysły. Dzięki temu umacnia się pełna zaufania, zrozumienia i szacunku więź między rodzicem a dzieckiem. Ta pierwotna więź jest podstawą późniejszych relacji między rodzicem i dzieckiem.

Klub Blisko Mamy i Taty na Saskiej Kępie zaprasza rodziców spodziewających się dziecka oraz rodziców z dziećmi na warsztaty z chustą i nosidłem

Warsztaty poprowadzą Asia Kucharska i Maria Ryll.

Zapraszamy nie tylko rodziców z niemowlętami, ale i kobiety w ciąży, a także osoby, które nigdy, przenigdy nie zamierzają nosić dzieci, bo przecież „rozpieszczą je”. Będziecie mogli sprawdzić, w jakiej chuście lub nosidle byłoby wam najwygodniej, nauczyć się wiązania w chuście, doszlifować technikę wiązania.

Na warsztatach dostępne będą rozmaite chusty i nosidła.

Termin:
w niedziele – już w marcu – spotkania co jakiś czas (jak zbierze się wymagana grupa)
Miejsce: ul. Międzynarodowa 47A, Saska Kępa; żółty parterowy budynek w podwórku
Kontakt: (prosimy o punktualność; jeśli możesz, weź dziecko w chustę lub nosidło-mamy mało miejsca na wózki) Ilość miejsc ograniczona; prosimy o zmianę obuwia
Szczegóły wkrótce na: www.terapeuci.ngo.org.pl
Koszt: 25 zł od osoby dorosłej, 40 zł od pary