Warsztat inspirowany jest metodą Porozumienie bez Przemocy, Marshalla Rosenberga, która pokazuje, jak budować między rodzicami i dziećmi bliskość i zaufanie – fundamenty, które pomagają przezwyciężyć największe pułapki dorastania.
2. października jest Międzynarodowym Dniem Działań Empatycznych (IDEA – International Day for Empathic Action). Tego dnia we wszystkich krajach i na wszystkich kontynentach ludzie zbierają się, żeby dzielić się empatią. Empatia otwiera na innych i pomaga rozładować negatywne emocje. Doświadczenie empatii daje poczucie zrozumienia i akceptacji, służy bliskości i kontaktowi między ludźmi. Dzięki temu empatia stanowi potężne narzędzie pokojowego rozwiązywania konfliktów.
Prowadzące:
Agnieszka Rzewuska-Paca – z wykształcenia psycholog i ekonomistka. Trenerka rozwoju osobistego Szkoły Trenerów Dojrzewalni Róż inspirowanej metodą Porozumienie bez Przemocy (NVC). Jest w trakcie procesu międzynarodowej certyfikacji trenerskiej z zakresu NVC, podejścia, które zgłębia zarówno w ramach Dojrzewalni Róż, jak i na warsztatach z czołowymi światowymi trenerami NVC – m.in. Mashalem Rosenbergiem, Miki Kashtan, Kay Rung, Marianne Gothlin. Rozwojem osobistym zajmuje się od 10 lat, w tym jako trenerka od dwóch lat, realizując przede wszystkim szkolenia z zakresu komunikacji i umiejętności wychowawczych. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 3-letniego Jaśka i 6-miesięcznej Zuzi, którzy urodzili się w domu. Podróżniczka – wraz z mężem w 8 miesięcy objechała świat.
Maria Bremer – pedagog, trenerka, doradca rodzinny. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Ukończyła Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego Dojrzewalni Róż. Od czterech lat poznaje Porozumienie Bez Przemocy – metodę komunikacji, która wspiera relacje z innymi ludźmi i pozwala pełniej wykorzystać potencjał każdego rodzica. Prywatnie jest żoną, mamą czwórki dzieci w wieku 10-21 lat oraz dwójki dzieci jako rodzina zastępcza. Jej pasją są góry, wyprawy rowerowe, narciarstwo skitourowe. Chce dzielić się swoimi doświadczeniami i inspirować rodziców do poszukiwania nowych rozwiązań.
Termin: 2 października, godzina 17.00Ilość miejsc: 16Czas trwania: 1hwstęp: wolny
obowiązują zapisy: [email protected] lub tel 22 839 75 60 lub 501 183 953