WARSZAWA – Dzień Integracji w Fundacji MaMa

Z informacji organizatorów:

Planowany przebieg imprezy:

Godziny  11:15- 12:00 – Spotkanie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Od wielu lat docierają do naszej organizacji informacje o potrzebach i osamotnieniu rodziców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na chorobę/niepełnosprawność dziecka, stąd pomysł na zorganizowanie spotkania w tej tematyce.

Celem spotkania jest zaproszenie do dyskusji oraz zebranie informacji od rodziców dzieci niepełnosprawnych dotyczących ich potrzeb, problemów i niedogodności oraz możliwości Fundacji MaMa odpowiedzi na zebrane potrzeby.

Fundacja MaMa pragnie oficjalnie zaprosić dzieci niepełnosprawne oraz ich rodziców do swojej siedziby, która jest miejscem przystosowanym zarówno architektonicznie jak i ideologicznie otwartym na różnorodność społeczną i kulturową.

Godziny 12:00- 13:30 – Warsztaty Ruszamy w miasto

Ruszamy w miasto! Czas, start! Jakie dźwięki wydaje miasto? Jak smakuje? Jak pachnie? Jaki ma kolor? Czy miasta można dotknąć? Jest miękkie czy twarde? Okrągłe czy kanciaste? Czy jest miłe w dotyku? Jakie są nasze ulubione miejsca w mieście? Czego w nim nie lubimy? A czego nam brakuje? A gdybyśmy mieli zbudować wspólnie nowe miasto, to jak by wyglądało?

Drzewa z kalafiorów, trawa z marchewek, zoo z „przeszkadzajek”? Dołóżcie swoją cegiełkę do miasta z wyobraźni.  Zapraszamy do wspólnej miejskiej podróży teatralnej.

Integracyjne warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 5-8 lat. Prowadzenie: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Czas: maks. 1,5 h

13:30-14:00 czas na zabawę, zakończenie imprezy

Termin: 27 października
Godz. 11:00-14:00
Miejsce: MaMa Cafe (siedziba Fundacji MaMa) przy ul. Wilczej 27 b w Warszawie
Kontakt: www.fundacjamama.pl
Koszt: Udział w Dniu Integracji jest bezpłatny