WARSZAWA – Emocje od Z do A: O współpracy

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe wracają z cyklem warsztatów rodzinnych „Emocje od Z do A”. Pierwsze warsztaty w tym roku odbędą się w niedzielę, 16 lutego o 12.00. Zaczniemy od czytania drugiej na naszym rynku po „Gruffalo” książki Julii Donaldson „Miejsce na Miotle” w pięknym tłumaczeniu Michała Rusinka, którą zinterpretują aktorki Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Wioleta Karpowicz. Historia pełnej dobroci czarownicy, która ku rosnącemu niezadowoleniu jej kota, zaprasza na swoją miotłę ekscentryczną grupę zwierząt to piękna opowieść o wartości współpracy.

Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców „Indywidualnie czy w grupie? Czy warto uczyć dzieci współpracy?”, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty „Moje miejsce na miotle” z pedagog Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

Emocje od Z do A: O współpracy

16 lutego 2014, godz. 12.00
Sala Kameralna Teatru Miniatura
 
Czytanie książki „Miejsce na Miotle” Julii Donaldson w wykonaniu aktorek Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Wiolety Karpowicz
Warsztaty dla dzieci „Moje miejsce na miotle” | prowadzenie: Anna Uzarczyk
Warsztaty dla rodziców „Indywidualnie czy w grupie? Czy warto uczyć dzieci współpracy?” | prowadzenie: Joanna Trzaska
 
 
„Miejsce na Miotle” to niezwykła książka obrazkowa Julii Donaldson, z ilustracjami Axela Schefflera. Historia o pełnej dobroci czarownicy, która ku rosnącemu niezadowoleniu jej kota, zaprasza na swoją miotłę ekscentryczną grupę zwierząt. Koniec końców to one ratują czarownicę przed przerażającym smokiem i dlatego w podziękowaniu czarownica wyczarowuje nową miotłę ze specjalnym miejscem dla każdego z nich. Piękna opowieść o wartości współpracy w tłumaczeniu Michała Rusinka.
 

O cyklu Emocje od A do Z

Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla dzieci z pedagożką Anną Uzarczyk.
 
O prowadzących

Joanna Trzaska – psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim stażem zawodowym. Absolwentka Studium Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii par i małżeństw w oparciu o teorie psychodynamiczne i rodzin w paradygmacie systemowym. Prowadzi również psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym – ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ma doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie związanym z traumatycznym przeżyciem rozmaitych utrat (choroby, żałoby, przemocy). Uczy także studentów psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
 
Anna Uzarczyk – nauczyciel wczesnej edukacji oraz nauczyciel specjalistą terapii pedagogicznej. Absolwentka studiów licencjackich „Wczesna edukacja z logopedią” i magisterskich studiów uzupełniających „Pedagogika szkolna” na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych „Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju” w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczka kursu wczesnej edukacji z zakresu pedagogiki Montessori. Prowadzi zajęcia dodatkowe i terapeutyczne w przedszkolach. Współpracuje również ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną „Tęcza” w Gdańsku.