WARSZAWA – festiwal „Partnerskie debaty dla dziecka, mamy i taty”


Ambasada Szwecji, Fundacja MaMa, Instytut Spraw Publicznych oraz Instytut Szwedzki zapraszają na trzydniowy, polsko-szwedzki festiwal dla dużych i małych pt. „Partnerskie debaty dla dziecka, mamy i taty”. Festiwal otworzy Ambasador Szwecji Staffan Herrström w czwartek, 28 listopada o godz. 17.30 w siedzibie Stacji Muranów.

W ramach festiwalu odbędą się gorące dyskusje z rodzicami, warsztaty dla dzieci, wspólne czytanie literatury polskiej i szwedzkiej, loterie, konkursy oraz mikołajkowy kiermasz. Gościem specjalnym festiwalu będzie Maria Loohufvud, twórczyni gry Komma Lika, o której Krystyna Romanowska w Wysokich Obcasach pisała: „Komma Lika” („Zagraj w równouprawnienie”) to gra, która budzi popłoch wśród szwedzkich 50-latków plus (zwłaszcza mężczyzn). Natomiast chętnie sięgają po nią 30-latki.” Inauguracja festiwalu odbędzie się z udziałem m.in. Doroty Zawadzkiej, Marii Pawłowskiej, Rafała Bakalarczyka i Michała Nazarewicza.

Festiwal zakończy świąteczny targ prezentowy z rękodziełem oraz kiermasz książek i wymianą ubrań, który odbędzie się w niedzielę, 1 grudnia w MaMa Cafe na Wilczej w Warszawie. Partnerzy: Stacja Muranów, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo EneDueRabe, Norden Centrum, Stołeczny Klub Aktywnych Tatów SKAT, Norden Centrum, Portal TataPad.


Program dostępny pod linkiem

Kiedy – 28 listopada (czwartek) o 17:30 – 1 grudnia o 15:00
Gdzie – Stacja Muranów, MaMa Cafe