WARSZAWA – Grupa rozwojowa MyMamy

Z informacji organizatora:

Podczas serii 8 spotkań będzie stworzona możliwość poruszania wszystkich ważnych dla uczestniczek tematów jakie pojawiły się razem z witaniem nowego życia. Każde zajęcia poświęcone są jednemu, głównemu wątkowi, który toczy się dookoła rozmów i dzielenia się doświadczeniem oraz nabywaniu, polepszaniu, dzięki aktywnej metodzie uczenia się – takich umiejętności, które ułatwiają pełniejsze cieszenie się macierzyństwem.

Proponowane tematy spotkań:

1. Moje ciało i dusza po porodzie

2. Nowa rzeczywistość niemowlęcej codzienności

3. Jak nie być idealną mamą

4. „My” po narodzinach – czyli związek wzbogacony o nowe życie

5. Radzenie sobie z radami

6. Czas na efektywne odpoczywanie

7. Źródła mojej siły i wsparcia

8. Jestem mamą i co dalej?

Macierzyństwo …. „to wydarzenie, które przyczynia się do osobistego rozwoju; to proces, dzięki któremu stajemy się mądrzejsze” („Pregnancy as Healing”, Gayle Peterson, Lewis Mehl). Do wspólnego od-rodzenia się – zapraszamy!

Osoba prowadząca: Agata Czaja – Michaud: mgr psychologii, certyfikowany specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (PARPA), w trakcie (ostatni etap) szkolenia w zakresie specjalisty psychoterapii uzależnień (PARPA). Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień. Terapeuta terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR). Ukończyła I i II stopień szkolenia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (CTSR). Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz Akademii Trenerów INTRA. Pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Ośrodku Terapii Uzależnień. Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.  Od 2003r. prowadzi konsultacje indywidualne, grupy terapeutyczne, warsztaty, wykłady i szkolenia. Prywatnie szczęśliwa żona i mama małej Amelki i Jasia.


Termin:
piątki, planowany start: 6 luty 2012

Godz.:
11.30 – 13.00

Zapisy:


Koszt:
290 zł za całość cyklu (min. ilość osób chętnych konieczna do rozpoczęcia warsztatów – 8

Pierwsze spotkanie 4-tej już edycji jest otwarte i nieodpłatne. Mamy będą mogły przyjrzeć się warsztatowi osoby prowadzącej, a ona lepiej poznać Wasze potrzeby w przeżywaniu wielkiej zmiany.