WARSZAWA – Integracja Sensoryczna dla rodziców przedszkolaków

 
TERMIN: 22.05.2015, 16.30 – 19.00
MIEJSCE: Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24a Warszawa
KOSZTY UDZIAŁU: 20zł
STRONA WWW WYDARZENIA: „Integracja sensoryczna”

Jeśli chcesz aktywnie stymulować rozwój swojego dziecka, pragniesz poznać zabawy i aktywności które pomogą mu osiągać najwyższy poziom rozwoju w ramach Jego możliwości – TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Być może nie masz już pomysłów, w jaki sposób bawić się z własnym dzieckiem,  stawiasz na jakość spędzanego z Nim czasu, chcesz aby Wasza zabawa miała charakter wspierający  rozwój  – TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

A może Twoje dziecko jest z tzw.” grupy ryzyka występowania zaburzeń integracji sensorycznej”: ciąża wysokiego ryzyka, nieprawidłowości okołoporodowe, porody przez cesarskie cięcie, wcześniactwo, obniżona punktacja Apgar u dziecka, nieprawidłowości w napięciu mięśniowym, problemy z ssaniem, późne osiąganie kamieni milowych w rozwoju ( siadanie, chodzenie), ominięcie fazy czworakowania,  lub było tzw. „dzieckiem o wysokich potrzebach”. Dowiesz się jak postępować ze swoim dzieckiem na tym etapie rozwoju, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprawidłowości w dalszym życiu – TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest Integracja Sensoryczna, jakie są najczęstsze objawy zaburzeń SI, jak wygląda diagnoza i terapia – TE WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE!

Warsztaty są skierowane do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to autorski projekt, opracowany w celu wspomagania rozwoju przedszkolaków, profilaktyki zaburzeń integracji sensorycznej u wszystkich, a także dzieci z grupy ryzyka, w oparciu o proste aktywności i zabawy. Warsztaty będą w formie zamkniętej, niezbyt liczna grupa, zapraszamy tylko rodziców (bez dzieci).

Biorąc udział w warsztatach wzmocnisz swoje kompetencje rodzicielskie: 
  • dowiesz się co to jest integracja sensoryczna i dlaczego warto ją wspierać w rozwoju dziecka,
  • poznasz najczęstsze objawy zaburzeń SI u dzieci oraz dowiesz się jak wygląda diagnoza i terapia
  • będziesz w stanie zaproponować własnemu dziecku aktywności i zabawy wspierające jego rozwój, dostosowane do potrzeb i możliwości,
  • będziesz mieć możliwość rozmowy z terapeutą SI, który odpowie na nurtujące Cię pytania i rozwieje wątpliwości.
 
Prowadzenie warsztatów:
Aleksandra Charęzińska
Informacje organizacyjne
Liczba miejsc ograniczona. Konieczność rezerwacji miejsca i opłaty: Zapisy