WARSZAWA – Język żyrafy. Czyli, jak mówić z serca – warsztat

Anna Dobrak
Terapeuta, trener, właściciel Pracowni „mieć chęć”, współtwórca Pracowni Wschodniej. Inicjator działań promujących wiedzę psychologiczną, sztukę i warszawską Pragę. Od ponad 13 lat pracuje z grupami i klientem indywidalnym. Poszukując metody, która pozwoliłaby na zachowanie całkowitej wolności w kontakcie z drugim człowiekiem w 2004 odkryła Porozumienie Bez Przemocy (NVC, Nonviolent Communication). Skończyła Szkołę Trenerów Rozwoju Osobistego opartą na NVC i Psychologii Integralnej. Od ponad 5 lat trener rozwoju osobistego w projektach EFS. Prywatnie… jest szczęśliwie zakochana od 8 lat, ma małego psa i dwa koty. Lubi być, odważnie marzyć, odkrywać nowe…

Język żyrafy. Czyli, jak mówić z serca.
16.07.2011, godz. 12.00

Czy wiesz, że żyrafa jest zwierzęciem o największym sercu? Dlatego dr Marshal B. Rosenberg uczynił z niej symbol porozumienia z serca do serca. Czy nie tak chciałbyś komunikować się ze swoim dzieckiem?

Kilka praktycznych podpowiedzi jak budować komunikat w oparciu o fakt. Jak unikać oceny / nawet tej pozytywnej / i dzieki temu wspierać dziecko w budowaniu silnego własnego wizerunku. Przykłady zabaw komunikacyjnych, pomagających dziecku i rodzicom wyrażanie własnych potrzeb. Oraz kilka sposobów na „bycie usłysznym”. Warsztat będzie prowadzony w oparciu o metodę komunikacyjną „Porozumienie bez przemocy” (NVC, Nonvoilent Communication) stworzonej przez dr. Marshala B. Rosenberga.

Miejsce:
Klubokawiarnia „Uwolnić matkę”,
ul. Dąbrowiecka 8D, Saska Kępa