WARSZAWA – Konferencja podsumowująca „O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę”

Z informacji organizatorów:

Fundacja MaMa już po raz siódmy przeprowadziła badania dostosowania przestrzeni publicznej do potrzeb wózków dziecięcych, inwalidzkich oraz osób z małymi dziećmi. W tym roku, poza aktualizacją dotychczasowych badań, sprawdziłyśmy również czy Warszawa zapewnia łatwy dostęp do swojego dziedzictwa kulturowego dla rodziców z dziećmi?

Kierując się przekonaniem, że Warszawa, miasto o bogatej historii, stolica i metropolia, ma obowiązek zapewnić łatwy dostęp do swojego dorobku wszystkim grupom społecznym poddałyśmy badaniom główne muzea, teatry i kina. W ramach kampanii został wydany przewodnik „Wózkiem przez kulturalną Warszawę”.

W programie konferencji:

– podsumowanie siedmiu lat działań Fundacji MaMa na rzecz przystosowania przestrzeni publicznej do potrzeb osób z wózkami, na wózkach oraz małymi dziećmi (Anna Pietruszka – Drożdż, Fundacja MaMa)

– streszczenie wyników badań 2012 (Katarzyna Niewczas – Fundacja MaMa)

– prezentacja przewodnika „Wózkiem przez kulturalną Warszawę” oraz podsumowanie dobrych praktyk na rzecz rodziców z dziećmi w sektorze kultury (Katarzyna Niewczas, Fundacja MaMa)

Termin: 23 października (wtorek)
Godz. 12.00
Miejsce:  MaMa Cafe, ul. Wilcz 27 b, Warszawa
Kontakt: , ,