WARSZAWA – Licytacja obrazów dla dzieci z Warszawskiej Pragi

15 czerwca w Domu Zabawy i Kultury DZIK przy ulicy Belwederskiej 44a w Warszawie odbyła się akcja, podczas której znani malarze uczyli dzieci podstaw technik malarskich. Rezultatem tej współpracy są obrazy, które zostały wystawione na licytację. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany na wsparcie świetlicy dla dzieci i młodzieży na warszawskiej Pradze. 

Spośród rysunków dzieci zostało rozlosowane pięć, na podstawie których znani malarze stworzyli własne interpretację, tworząc obrazy, które są obecnie licytowane na rzecz remontu świetlicy dla dzieci z Pragi, prowadzonej przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci. Wśród zaproszonych malarzy znaleźli się: Michał Torzecki, Paweł Tkaczyk, Piotr Pasiewicz, Magda Kazimierska i Dawid Zalesky. 

Prace można obejrzeć i licytować na stronie: http://www.serduszko.org.pl/aktualnosci/56-licytacja, a cały przychód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na remont lokalu przy ul. Szwedzkiej 6. Licytacja na serwisie allegro.pl potrwa do 13 lipca. 

Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci od osiemnastu lat prowadzi świetlice dla dzieci i młodzieży z rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Zmiana Ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej wymusiła na Stowarzyszeniu dostosowanie warunków technicznych Placówek Wsparcia Dziennego do rygorystycznych wymagań określonych przez służby sanitarne i pożarnicze na własny koszt. Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci potrzebuje pomocy finansowej na cele remontowe lokalu, w którym mają powstać dwie świetlice oraz Światoteka na warszawskiej Pradze Północ.

Organizatorem warsztatów był sklep dla artystów plastyków www.maluje.pl, dystrybutor produktów marki Winsor&Newton, Snazaroo oraz Reeves. 

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/424301620968392/