WARSZAWA – Mama w kinie Praha – 10 lipca

10.07.2013 godz.11
MaMa w Kinie Praha

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi.

W środę, 10 lipca zapraszamy na spotkanie zatytułowane „Z dziećmi w świat, czemu nie?”. Poprowadzą je Barbara i Aleksander Acher-Chanda z Klubu Nomadów. 

 
Zapraszamy na wakacyjne spotkanie z rodzicami, którzy razem z dziećmi chcą przemierzać świat wszerz i wzdłuż. O społeczności podróżujących rodziców i sposobach na przemieszczanie się z dziećmi opowiedzą założyciele Klubu Nomadów, którzy sami nie boją się rodzinnych wypraw w dalekie strony. Barbara i Alex Acher-Chanda nie lubią, kiedy nazywa się ich podróżnikami. Dla podróżników wędrówki po świecie to sposób na życie – dla nich – odkręcenie od codzienności i możliwość lepszego poznania samych siebie przez pryzmat inności. Przygodowego bakcyla złapali jeszcze zanim się poznali. Potem były wspólne podróże we dwoje, a od czasu pojawienia się na świecie Maxa (4 l.) i Melaki (2 l.) podróżują całą rodziną w bliskie i dalekie strony. Z pasji do wędrówek w nieznane i poszukiwania inspirujących ludzi stworzyli Klub Nomadów – społeczność podróżujących rodziców. W ramach comiesięcznych spotkań przekonują do rodzinnych wypraw, udostępniając wiedzę, w jaki sposób przemierzać świat z dzieckiem i dokąd warto się wybrać. Barbara i Aleksander prowadzą stronę Klubu Nomadów: www.klubnomadow.pl.

Po spotkaniu zapraszamy na projekcje filmu „Przed północą” w reżyserii Richarda Linklatera.

● „Przed północą” – Po raz pierwszy spotkali się prawie dwadzieścia lat temu przed wschodem słońca w pociągu do Wiednia. Spędzili ze sobą noc, by rozstać się i znów na siebie trafić po dziewięciu latach przed zachodem słońca w Paryżu. Od tamtego lata minęło kolejnych dziewięć lat. Gdzie są teraz? Czy uczucie, które ich połączyło przetrwało do dziś? Reżyser filmu „Przed wschodem słońca” i „Przed zachodem słońca” przedstawia ostatnią część trylogii okrzykniętej przez krytyków największym romansem współczesnego kina, w którym swoje życiowe role zagrali Julie Delpy i Ethan Hawke.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej będzie przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali będzie dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki będą opiekować się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!

www.kinopraha.pl

 
#    #    #    #