WARSZAWA – MaMa w Kinie Praha Kolejne spotkanie

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 22 stycznia, zapraszamy na spotkanie „Wegetariańska mama” prowadzone przez Annę Pietruszkę-Drożdż.  

Jesteś mamą-wegetarianką? Ciągle tłumaczysz innym, dlaczego ty i twoje dzieci nie jecie mięsa? A może zastanawiasz się nad dietą wegetariańską dla siebie i dziecka, ale boisz się, że wymaga zbyt wiele czasu i zaangażowania? Przyjdź do Kina Praha! Porozmawiamy o wegetarianizmie i o tym, dlaczego warto być wege. O swoim 15-letnim doświadczeniu bycia wegetarianką opowie Anna Pietruszka-Dróżdż, współzałożycielka Fundacji MaMa, mama 6-letniej Jagody i prawie 3-letniej Kaliny. Zastanowimy się nad niejedzeniem mięsa także w kontekście rodzicielstwa. Anna Pietruszka-Dróżdż opowie też o tym, jakie jest podejście lekarzy pediatrów do wegetarianizmu, jak karmi swoje córki oraz jak rozmawia z dziećmi o prawach zwierząt i wegetarianizmie.

Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

„Pod Mocnym Aniołem” – To wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i nałogowym alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia Jerzy idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna picie. Potem kupuje alkohol w nocnym, wraca do swojego mieszkania i pije dalej bez końca.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki opiekują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!