WARSZAWA – Mamo, dasz radę! – spotkanie autorskie

W przyjaznej atmosferze Kawiarni FikuMikuCafé mamy będą dzielić się swoimi doświadczeniami i rozmawiać o cieniach i blaskach macierzyństwa. Będzie to również świetna okazja do otrzymania autografu autorki i porozmawiania z nią o tym, jak powstała książka i skąd pomysł na jej napisanie.

W tej książce dzielę się moją wizją macierzyństwa, moimi przemyśleniami i sposobami na to, by przez ten pierwszy etap życia dziecka przejść w miarę spokojnie. Aby być fajną, spełnioną mamą i nie oszaleć z dziećmi w wieku 0-6 lat – mówi Dorota Smoleń.

„Mamo, dasz radę!” to ciepła książka o macierzyństwie bez różowych okularów. Autorka przedstawia w niej swoją wizję macierzyństwa. Opowiada w o tym, jak radzić sobie z codziennymi sprawami i dzieli się sprawdzonymi (przez siebie) sposobami na to, aby zarówno dziecko, jak i mama byli szczęśliwi. Podpowiada, jak nie zagubić się w codziennej gonitwie między dziećmi, pracą i domem. Pisze o tym, jak ważne są dystans i poczucie humoru, a także o tym, że każda mama ma czasem ochotę uciec na bezludną wyspę.

Książka cieszy się ogromną popularnością wśród mam, codziennie spływają do nas pozytywne opinie na jej temat. Czytelniczki cenią w niej przede wszystkim to, że macierzyństwo przedstawione przez Dorotę Smoleń nie ma nic wspólnego z wyidealizowanym obrazem matki-idealnej uśmiechającej się do nas z reklam telewizyjnych. W książce odnajdują siebie i z wielką ulgą odkrywają, że matka-prawdziwa tak samo jak one jest zmęczona, niewyspana i rzadko kiedy ma czas (i siły) na zrobienie pracochłonnego makijażu i fryzury, bo musi zająć się dzieckiem, ugotować obiad i posprzątać mieszkanie. Z całą pewnością „Mamo, dasz radę!” jest książką, którą każda mama przeczyta jednym tchem – zapewnia Wanda Stompór z Wydawnictwa Pestka.

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2011 r. w kawiarni FikuMikuCafé (ul. Zwycięzców 32) w Warszawie, o godz. 12:00. Wstęp wolny.