WARSZAWA – Muzyka dla smyka – warsztaty

Zapraszamy na terapeutyczne spotkanie rodzinne, wykorzystujące teorię uczenia się muzyki E. E. Gordona. Skierowane są głównie do dzieci i niemowląt, które wykorzystując wrodzoną wrażliwość słuchową, osłuchują się z bardzo różnorodnymi rytmami i melodiami opartymi na skalach modalnych. Program zajęć jest tworzony w  poparciu o zbiór wielu znanych lub improwizowanych „śpiewanek i rytmiczanek”, kierowanych bezpośrednio do dzieci. Melodie, wykonywane przez wykształcone muzycznie trio wokalne, oparte są przede wszystkim na sylabach, dzięki czemu dzieciom (szczególnie tym jeszcze niemówiącym) łatwiej jest zrozumieć język muzyki. Dzieci i dorośli nie są tylko biernymi słuchaczami, ale aktywnymi uczestnikami koncertów, a niekiedy także ich współtwórcami. Wspólny udział w zajęciach zarówno dzieci, jak i rodziców, jest doskonałą formą wspólnego spędzania czasu. Wszyscy siedzą razem na podłodze, biorąc czynny udział w muzykowaniu, tworząc tym samym jeden zespół. Spotkania są doskonałym pomysłem na wspólną naukę i zabawę. Technika gordonowska jest również wykorzystywana w muzykoterapii.

Muzykowanie to jedna z nielicznych aktywności, która powoduje jednoczesną pracę obu półkul mózgowych, ma więc ogromny wpływ na ogólny rozwój dzieci. Dzieci stopniowo uczą się jak tworzyć indywidualny język muzyczny, wyrażać siebie, komunikować się z dorosłymi i rówieśnikami. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć są ciekawe rekwizyty korzystnie wpływające na rozwój wyobraźni dzieci.

Zajęcia poprowadzi wokalne trio Singin’ Birds w składzie: Dominika Dulny, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska.

Zespół Singin’ Birds http://www.youtube.com/watch?v=AamdrWgqgJc, wystąpił m.in. w programie „Szansa na Sukces” i podczas tegorocznej Gali z okazji Dnia Matki, organizowanej przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Zajęcia „Muzyka dla smyka” odbędą się 5 sierpnia br. o 17.00 w Ośrodku Rehabilitacji CEMICUS, przy ulicy Grzybowskiej 4 lok. 9A w Warszawie

Zapisy przyjmujemy pod adresem  lub numerem telefonu 22 100 13 28
 
Liczba miejsc jest ograniczona!