WARSZAWA – Naturalnie jestem Mamą – spotkania


Z informacji organizatorów:

Dla kogo: zajęcia w duchu rodzicielstwa naturalnego dedykowane przyszłym i obecnym mamom.

Głównym celem zajęć jest inspirowanie debiutujących mam do poszukiwania nowych dróg i rozwiązań w wychowaniu dzieci- tak więc jeżeli jesteś w ciąży lub masz małe dziecko, poszukujesz wsparcia lub chcesz dać je innym, chcesz wynieść z zajęć trochę nowych informacji i uśmiech na twarzy, te spotkania są dla Ciebie.

O co chodzi:

-przekonamy się, że ekorodzicielstwo to coś więcej niż pieluchy tetrowe i pranie w orzechach. Powiemy dlaczego warto żyć i prowadzić swoje dziecko w zgodzie z Naturą;

-każde spotkanie zostanie poświęcone innemu zagadnieniu- powiemy o naturalnym początku (okresie ciąży, porodzie siłami natury, karmieniu piersią), o rodzicielstwie bliskości podbudowanym szczyptą teorii, o diecie, (nie do końca) nowej formule żywienia niemowląt (BLW), ekoproduktach i produktach wielorazowych;

-powiemy dlaczego okres ciąży i pierwsze 3 lata życia dziecka to najbardziej kluczowy czas w rozwoju życiu człowieka; a także co nieco o życiu po porodzie: jak zorganizować codzienne czynności po powrocie z maluchem do domu, poradzić sobie z sytuacją trudną i wykorzystać czas wolny;

-przy pysznej kawie wymienimy się kontaktami, książkami, fatałaszkami i akcesoriami Waszych pociech, mądrze odpoczniemy. Po każdym spotkaniu- uwiecznionym na zdjęciu- wyjdziecie z uśmiechem na twarzy i materiałami z części merytorycznej spotkania.

Na wszystkie zajęcia zapraszamy zarówno kobiety w ciąży, jak i obecne mamy- te świeżo upieczone i te bardziej dojrzałe. Nie ma nic cenniejszego niż wspólnie spędzony czas i wymiana doświadczeń kobiet na różnych etapach życia – tak jak miało to kiedyś miejsce w rodzinach wielopokoleniowych.  Nie zwlekaj, przyjdź do nas!
Wasze pociechy są również mile widziane!

Zajęcia poprowadzi Kasia Pałyska- mama 8 miesięcznego żywczyka o imieniu Kaja, z wykształcenia socjolog i magister zarządzania; animator gier i zabaw sportowych dla dzieci, entuzjastka rodzicielstwa bliskości i wszelkich inicjatyw promujących kobiecą aktywność i rozwój; w wolnych chwilach biega, a w sezonie ucieka z miasta na żagle.

29 marca PIĄTEK godz. 12:00 Być bliżej dziecka- czyli przygoda z Rodzicielstwem Bliskości -Powiemy o kształtowaniu więzi emocjonalnej z dzieckiem opartej na przywiązaniu, miłości i szacunku; -O tym jak rozpoznawać potrzeby dziecka i na nie reagować (m.in. poprzez karmienie na żądanie, noszenie w chustach/nosidłach,  wspólne spanie) -Oraz o sprzymierzeńcu rodzica, jakim jest Intuicja. Co nieco teorii i naukowych doniesień: -Poznamy 7 filarów Rodzicielstwa Bliskości podbudowanych psychologiczną teorią przywiązania Johna Bowlby’ego; -Poznamy różne style przywiązania się u dzieci i powiemy, dlaczego ten oparty na bezpieczeństwie rozwija ludzi szczęśliwych, ufnych, samodzielnych i pewnych siebie.

Termin: najbliższe spotkanie 29.03, kolejne w piątki
Godz. 12.00
Miejsce: KALIMBA Kofifi, ul. Mierosławskiego 19, Żoliborz
Kontakt: tel. 22 839 75 60 [email protected] www.kalimba.pl (obowiązują zapisy)
Koszt: 25zł.