WARSZAWA – Projekt „Ekonomia społeczna kluczem do sukcesu mamy” – rekrutacja


Już w trwa nabór do projektu „Ekonomia społeczna kluczem do sukcesu mamy”. Jest to projekt skierowany do mieszkanek m.st. Warszawy, w wieku 25 – 44 lat, a w szczególności z dzielnic: Białołęka, Mokotów, Praga Południe, Śródmieście, Ursynów, Wola oraz Bemowo zainteresowanych przygotowaniem założeń do uruchomienia przedsiębiorstwa społecznego. Udział w projekcie jest bezpłatny, ale żeby wziąć w nim udział trzeba spełnić warunki formalne.
 
Szkolenia odbywać się będą w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 w Warszawie. W ramach projektu w szkoleniach weźmie udział 20 Pań, które pracując w 4 grupach warsztatowych będą budować swoje modele przedsiębiorstw społecznych. Uczestniczki będą pracowały na rzeczywistych swoich pomysłach, zgłoszonych w formularzu zgłoszeniowym i ankiecie, w grupach 5-cio osobowych. 
 
Szkolenia potrwają od listopada do grudnia 2014 r. w czterech modułach szkoleniowych, dwie sesje po trzy dni i kolejne dwie po dwa dni: 
Pierwszy Moduł warsztatów odbędzie się w dniach 12-14 listopada i będzie dotyczył komunikacji interpersonalnej oraz pracy zespołowej. 
Drugi moduł szkoleniowy (18–20 listopada) będzie poświęcony aspektom formalno– prawnym podmiotów ekonomii społecznej, 
Trzeci i czwarty moduł  (8-9 grudnia) oraz (12-13 grudnia) będą dotyczyły budowaniu biznesplanu przedsiębiorstwa ekonomii społecznej.

W trakcie projektu uczestniczki będą mogły skorzystać z doradztwa (5 godzin doradztwa dla każdej grupy 5 uczestniczek pracujących nad wspólnym modelem przedsiębiorstwa społecznego). Na zakończenie projektu uczestniczki opracują swoje modele czterech przedsiębiorstw społecznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Dzięki udziałowi w projekcie młode mamy dowiedzą się, czym jest przedsiębiorczość społeczna, jakie ma formy, jak współpracować w grupie, w jaki sposób można założyć podmiot ekonomii społecznej, jak przygotować jego biznes plan. Będzie także możliwość konsultacji tych modeli ze specjalistami oraz ekspertami z zakresu tej dziedziny. Jednak, by takie modele zostały wypracowane będą konieczne warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej, z zakresu formalno- prawnej oraz budowanie biznesplanów.  

Podczas warsztatów uczestniczki będą mogły ocenić, czy ich pomysły będą opłacalne, czego by ewentualnie potrzebowały by zrealizować pomysły w praktyce i jak mogłyby funkcjonować w prawdziwych warunkach rynkowych.

UWAGA: Pierwszeństwo w projekcie będą miały mamy, które zgłoszą się w grupie, co najmniej 3-osobowej chcące pracować nad wspólnym pomysłem biznesowym w ramach przedsiębiorstwa ekonomii społecznej.

Wszystkie mamy zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zgłaszania się za pomocą formularza zgłoszeniowego (TUTAJ) lub wysłania e-maila oraz zapoznania się z informacjami dotyczącymi naboru i Regulaminem (TUTAJ).   

W razie pojawienia się ewentualnych pytań lub wątpliwości dotyczących zgłoszenia prosimy o kontakt z Koordynatorką Projektu – Agnieszką Strzałkowską, email: , tel.+ 48 501 020 050.

Na Wasze zgłoszenia czekamy od dnia 25 października 2014r. do 5 listopada 2014 r.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się.
 
Projekt jest współfinansowanych ze środków Funduszu Inciajtyw Obywatelskich. Partnerem projketu jest Keja PR. 
 
Jednocześnie zachęcam do wejścia na stronę internetową naszej Fundacji Jabłka www.jablko.org.pl