WARSZAWA – roztańczona jesień w Domu Kultury Zacisze

Breakdance

Akrobatyczne ewolucje połączone z czystym rytmicznym tańcem i muzyką. Breakdance wymaga dużej sprawności fizycznej, systematyczności i samodyscypliny. Daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji.

Zajęcia we wtorek, godz. 16.00-17.30 dla początkujących.

Opłata: 60 zł ryczałt miesięczny lub 250 zł/semestr.
Zajęcia jednorazowe próbne: 20 zł.

Prowadzi Łukasz Depa.

Pierwsze zajęcia: 10.09 (wtorek).

Breakdance jest niezwykle efektowny. Z podziwem patrzymy na występy b-boyów – ich akrobatyczne ewolucje połączone z czystym, rytmicznym tańcem i muzyką. Toprock, power moves, freeze i footwork… Łukasz Depa wyjaśni i pokaże. Breakdance to ciągłe ćwiczenia i nigdy nie jest tak, że b-boy umie wszystko, on cały czas się uczy. I ciągle trzeba powtarzać nowo zdobyte umiejętności i poznane kroki, a jednocześnie bardzo ważna jest zdolność improwizacji. Breakdance to taniec trudny, wymagający dużej sprawności fizycznej oraz systematycznego, intensywnego treningu, co pociąga za sobą zachowanie samodyscypliny. Z drugiej strony pozwala na dowolność ruchową, funkcjonuje poza normami, nie jest zamknięty w układach ani rytmach jak inne tańce. Break pozwala na improwizację, daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji. Dlatego stał się jedną z form rywalizacji.

Plan zajęć:

Zajęcia obejmują: 20 min. – rozgrzewka, 60 min. – trening elementów tańca, 10 min. – trening siłowy na przemian z rozciąganiem.

Plan na najbliższe zajęcia przedstawia się następująco: podstawowe kroki w górze (Indian Step, Apache, Crossover) i parterze (Footwork), nauka podstawowych freezów, łączenie podstawowych kroków w parterze z freezami, nauka stania na głowie, nauka stania na rękach oraz szereg ćwiczeń przygotowujących do wykonywania bardziej zaawansowanych elementów tańca Break Dance. Bardzo ważne są też przy tym ćwiczenia rozciągające i siłowe, na które będzie kładziony duży nacisk podczas treningów. Są to ćwiczenia, które wzmacniają tancerza i czynią go bardziej elastycznym, a co za tym idzie mniej podatnym na kontuzje.
Więcej informacji: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/274
 
Breakids
 
Zajęcia dla osób, które już znają podstawy breakdance. Celem jest stworzenie formacji. Grupa BREAKIDS będzie się przygotowywała do udziału w pokazach.
Zajęcia w czwartek, godz. 19.15-20.30. Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach drugi raz w tygodniu we wtorek, godz. 16.00-17.30.

Instruktor: Łukasz Depa.

Opłata: 60 zł ryczałt miesięczny lub 250 zł/semestr, 100zł/m-c (2x w tygodniu).
Pierwsze zajęcia: 12.09 (czwartek).
Więcej informacji: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1466
 
 
Formacja FAME

Taniec nowoczesny. Układy choreograficzne. Młodzież w wieku 9-18 lat.
Instruktorzy: Katarzyna i Robert Kulesza.

Zajęcia:
we wtorek, godz. 17.35-19.00,
w piątek, godz. 17.05-18.30.
Opłata: 120 zł/m-c.
Pierwsze zajęcia: 6.09 (piątek).
Więcej informacji: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/761

Taniec nowoczesny
 
Z elementami tańca jazzowego, dyskotekowego i współczesnego dla początkujących w wieku 7-14 lat.

Instruktor: Robert Kulesza.

Zajęcia w piątek, godz. 16.00-17.00.
Opłata: 80 zł/m-c.
Spotkanie organizacyjne: 6.09 (piątek) godz. 16.30-17.00. Pierwsze zajęcia: 13.09 (piątek).
 
Robert Kulesza – jeden z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Boogie Woogie i Rock’n’rolla lat 50. oraz jego wiceprezydent. Były tancerz – wielokrotny finalista

Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Boogie Woogie i Rock’n’rolla, były mistrz Warszawy, półfinalista Mistrzostw Świata w Swingu i Boogie Woogie, wielokrotny uczestnik maratonów tanecznych m.in. konkursu Bila Haley’a nieprzerwanie od 1987 roku. Obecnie trener, choreograf, sędzia i szkoleniowiec. Uczy dzieci, młodzież i dorosłych w kraju i za granicą. Wychował wielokrotnych Mistrzów Polski Boogie Woogie w kategorii dzieci, juniorów i seniorów oraz zdobywców Pucharu Świata w kategorii juniorów. Jest założycielem i trenerem klubu tanecznego Boogie Rock. Laureat wojewódzkich przeglądów tanecznych. Prowadzi zajęcia taneczne z tańca nowoczesnego z elementami tańca dyskotekowego, funky i jazzowego oraz kursy tańca towarzyskiego dla młodzieży i dorosłych.
W ciągu roku zajęcia taneczne trwają w Domu Kultury. W wakacje przenoszą się w ciekawe miejsca w całej Polsce, gdzie tancerze wspólnie spędzają czas na treningach, wypoczynku i zabawie.
Więcej infrormacji: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/29
 
Joga
 
Joga jest jedną z najstarszych form ćwiczeń fizycznych. Znana od tysięcy lat w Indiach, obecnie staje się bardzo popularna w Polsce. Jej fenomen polega na łączeniu ćwiczeń fizycznych ze spokojnym oddechem i wyciszonym umysłem.

Wykonując asany (ćwiczenia fizyczne) wpływamy na kondycję całego organizmu oddziałując na układ mięśniowy, uelastyczniając kręgosłup, pobudzając działanie gruczołów i narządów wewnętrznych. Zwiększamy naszą elastyczność i siłę, a wykonując ćwiczenia i spokojnie  oddychając  wpływamy także na wewnętrzną równowagę.

Aktywne ciało, spokojny oddech i wyciszony umysł prowadzą do pełniejszej świadomości.

Jednym z największych propagatorów jogi na świecie jest 94-letni BKS Iyengar, aktywny nauczyciel z Indii. Dzięki jego metodzie i zastosowaniu wielu pomocy (m.in. koce, paski, drewniane klocki) każdy bez względu na wiek i dolegliwości może praktykować jogę. Do czego serdecznie namawiam i zapraszam!
Instruktor: Magdalena Adamiak.

Grupa ogólna (możliwość dołączenia osób początkujących):

wtorek  godz. 9.30-11.00
czwartek godz. 10.00-11.30.
Opłata: 140zł/m-c, zniżki dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów 110 zł/m-c. Pojedyncze zajęcia: 35 zł.
Więcej informacji: 608 304 865.
Więcej informacji: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1893
Taniec towarzyski dla dorosłych
 
Walc, tango, rock’n’roll, samba, cha-cha, disco i wspólna zabawa.

Instruktor: Robert Kulesza.
 
Grupa początkująca:

zajęcia we wtorek, godz. 20.30-22.00
Grupa kontynuująca (po uzgodnieniu z instruktorem):
zajęcia w środę, godz. 20.30-22.00
Pierwsze zajęcia: 10.09 (wtorek).
 
Grupa zaawansowana (po uzgodnieniu z instruktorem):

zajęcia w piątek, godz. 20.30-22.00
Pierwsze zajęcia: 6.09 (piątek).
Opłata: 120 zł/m-c. Pojedyncze zajęcia 40 zł.

Więcej informacji: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1145