WARSZAWA – Sobota z Dentusiem – lekcja stomatologii

31 maja w Warszawie odbędzie się Sobota z Dentusiem, w ramach której dzieci wezmą udział w wizytach adaptacyjnych. Druga edycja wydarzenia będzie miała szczególny charakter. Dzięki odwiedzającym Dentusia pacjentom, chłopiec cierpiący na rzadką chorobę, otrzyma pomoc finansową.

Sobota z Dentusiem to inicjatywa mająca na celu walkę ze stresem stomatologicznym u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W czasie spotkania pacjentom wykonywany jest darmowy przegląd stomatologiczny oraz fluoryzacja. W czasie spędzonym na fotelu, maluchy w formie zabawy poznają również sprzęt stomatologiczny oraz oglądają na ekranie swoje zęby przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Takie spotkania z dentystą są pozytywnie zapamiętywane przez dzieci, dzięki czemu w późniejszym życiu  nie mają problemu z wizytami w gabinecie stomatologicznym.

Spotkanie 31 maja będzie miało jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Dzieci swoją obecnością pomogą małemu Leo. Za każdego uczestnika akcjiKlinika Prima-Dent przekaże 5zł na leczenie chłopca. Choroba, na którą cierpi chłopiec jest niezwykle rzadka – szacuje się, że na całym świecie żyje około 300 osób  z Zespołem Ośrodkowej Centralnej Hipowentylacji. Choroba, potocznie zwana klątwą Ondyny, powoduje, że gdy Leo zapada w sen, przestaje oddychać. Chłopiec wymaga całodobowej opieki oraz specjalistycznego sprzętu. Od respiratora może uwolnić go operacja, której niestety nie wykonuje się w Polsce. Zabieg jest bardzo kosztowny, dlatego wspólnie pomóżmy Leo i jego rodzicom w walce o zdrowie.

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami na Sobotę z Dentusiem do warszawskich klinik Prima-Dent: przy ul. Grójeckiej 77, Targowej 33a oraz Targowej 67/2, Króżańskiej 20, od godziny 11.00 do 13.00. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszych zapisów.