WARSZAWA – Szkolenie dla rodziców – Ruch kluczem do inteligencji

Z informacji organizatora:

Im młodsze jest dziecko, tym ważniejsza jest rola stworzonych możliwości do rozwoju i tym większy wpływ rozwoju sprawności ruchowej i manualnej na zdolności i budowę mózgu, a co za tym idzie na inne sfery rozwoju intelektualnego.

Obecnie wielu naukowców na świecie opracowuje programy ćwiczeń fizycznych poprawiających umiejętności intelektualne, koncentrację, umiejętności czytania i liczenia.

Na szkoleniu prezentowane są różne techniki i ćwiczenia dla dzieci od pierwszego roku życia, które z powodzeniem mogą być stosowane również przez dorosłych. Prezentowany program ćwiczeń i rozwoju sprawności zawiera ćwiczenia wyciszające niewygaszone odruchy, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia usprawniające współpracę między półkulami mózgu a także ćwiczenia poprawiające koordynację ręki i oka. Gimnastyka ta poprawia koncentrację u dzieci, przygotowuje mózg do nauki czytania i matematyki, pomaga radzić sobie ze stresem. Wplecione są do ćwiczeń także elementy akrupresury. Program prezentowany na zajęciach jest w zgodzie z teorią znanego dydaktyka Paula E. Dennisona, Glenna Domana i Lyelle Palmera. Rodzice poznają związek rozwoju motorycznego z rozwojem umiejętności wzrokowych, słuchowych, dotykowych i językowych.

Celem szkolenia jest wyposażyć rodziców w wiedzę potrzebną do:

* określenia poziomu rozwoju umiejętności swojego dziecka w kontekście sześciu profili pracy mózgu

* rozpoznania potrzeb rozwojowych swojego dziecka, poznania przyczyn ewentualnego spowolnienia rozwoju

* stworzenia dziecku możliwości rozwoju umiejętności, które nie miały okazji się dotychczas rozwinąć

* skonstruowania własnego programu ćwiczeń dla dziecka, które poprawią pracę mózgu i w zależności od potrzeb wyciszą, poprawią koncentrację lub ułatwią naukę czytania czy liczenia

* skonstruowania własnych przyrządów rozwijających sprawność dziecka

Poznasz umiejętności, jakie zdobywa dziecko w w zakresie dwóch z sześciu profili pracy mózgu. Poznasz prosty schemat pracy i umiejętności mózgu, dzięki któremu będziesz w stanie określić poziom rozwoju swojego dziecka i zaplanować zabawy rozwijające umiejętności, które nie miały okazji się właściwie rozwinąć.

Podczas szkolenia prezentowane będą techniki trenerskie osiągania celów przydatne zarówno w sporcie jak i w nauce. Rodzice uczą się wielu technik relaksacyjnych i wizualizacji. Pozwoli to rodzicom współtworzyć z dziećmi ich własne techniki oparte na ich pasjach i zainteresowaniach.
 
Termin: 11.02.2012
Godz.: 9.00 – 17.00  (dodatkowo 4-ro godzinny wykład wprowadzający)
Miejsce: ul. Elektoralna 15, Warszawa
Kontakt: 22 292 31 42, 501 184 420
www: www.cudownedziecko.pl
Koszt: 420 zł (liczba miejsc jest ograniczona – 18 osób). O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.