WARSZAWA – „Uszyj Jasia” w IKEA Janki


Instytut Matki i Dziecka przy ulicy Kasprzaka 17a zna niemal każde dziecko i rodzic z okolic Warszawy. W tym miejscu od ponad 60 lat nieprzerwanie lekarze walczą o zdrowie oraz radość małych pacjentów. To właśnie z myślą o nich 1-go marca w IKEA Janki  w godz. 11.00-20.00 mieszkańcy Warszawy w ramach akcji „Uszyj Jasia” stworzą ponad 400 kolorowych poszewek na poduszki. Dzięki nim dzieci łagodniej zniosą stres związany z bólem i z badaniami lekarskimi.

Pomysłodawczynią akcji „Uszyj Jasia” jest Natalia Bielawska, mama 3-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. Akcja powstała spontanicznie, kiedy podczas pobytu z synkiem w jednym z krakowskich szpitali Pani Natalia zauważyła, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiła znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poduszek. Efekty akcji oraz  radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania i dlatego Pani Natalia postanowiła rozszerzyć działania także na inne miasta. W ciągu roku, dzięki pomysłodawczyni akcji oraz zaangażowaniu innych osób, ponad 3000 poszewek trafiło do szpitali, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce.

Chcemy w ten sposób pokolorować dziecięce sny i tym samym ułatwić dzieciom trudny pobyt w tych placówkach. Cieszę się, że w trosce o dobro małych pacjentów IKEA Janki przyłączyła się do naszej akcji – mówi pomysłodawczyni „Uszyj Jasia”.

Uszyte jaśki IKEA Janki przekaże małym pacjentom oraz oddziałom Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudno jest dzieciom, znajdującym się w szpitalu, dlatego zdecydowaliśmy się przyłączyć do tej akcji. Kolorowe poszewki sprawią, że maluchom łatwiej będzie pokonać strach i tęsknotę za bliskimi – mówi Karol Barcal z IKEA Janki.

Akcja „Uszyj Jasia” odbędzie się w Dziale Jadalnia IKEA Janki 1-go marca w godz. 11.00 – 20.00. IKEA zapewnia maszyny i akcesoria do szycia oraz tkaniny. W miarę możliwości prosimy o zabranie ze sobą maszyn do szycia.