WARSZAWA – Warsztaty dla mamy: „Oksytocyna – hormon miłości i więzi”

Celem warsztatów jest  przedstawienie wpływu oksytocyny i na tworzenie się głębokiej więzi między matką a dzieckiem oraz między partnerami. Rola „hormonu miłości” w procesie nabywania umiejętności społecznych i budowania pozytywnych relacji z innymi. W jaki sposób kształtują się więzi i bliskie relacje między ludźmi oraz jak ogromne mają one dla nas znaczenie, jak wpływają na nasze zdrowie i poziom satysfakcji z życia oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem.

 • Co to jest oksytocyna i jak zmienia nasze zachowanie?

• Znaczenie funkcji oksytocyny w porodzie i karmieniu piersią

• Bliskość i przywiązanie między matką a dzieckiem

• Rola oksytocyny w relacji z partnerem

• Trudne chwile w początkach macierzyństwa

• Czy żyjemy w czasach „kryzysu oksytocynowego” czyli jak poprawić międzyludzkie relacje?

• Oksytocyna a zaufanie, dobre zdrowie i dłuższe życie.

Trener – Julita Molenda – Ukończyłam Wydział Psychologii na UW (specjalizacja: psychologia wychowawcza, staż: terapia rodzin). Od 11 lat pracuję z młodzieżą oraz prowadzę szkolenia dla nauczycieli i rodziców . Jestem również dyplomowaną doulą. Przygotowuję przyszłe mamy do porodu, asystuję przy porodzie oraz wspieram w początkach macierzyństwa. Prowadzę zajęcia w szkołach rodzenia na temat psychologii porodu i niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu. Prowadzę także spotkania edukacyjne dla młodzieży w szkołach na tematy związane z ciążą i macierzyństwem. Angażuję się społecznie wspierając matki w trudnej sytuacji życiowej w okresie okołoporodowym. Współpracuje z Domem Samotnej Matki, Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii, z Domami Dziecka i Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Od lat fascynuje mnie cud narodzin, jestem fanką karmienia piersią, zdrowego odżywiania i ekologii. Od 10 lat moją pasją jest również taniec arabski, prowadzę zajęcia z tańca dla kobiet w ciąży.

Prywatnie mama 9 letniego Mateusza i 14 letniego Piotra.

Miejsce: ul. Belgradzka 42 (Medical Center – Przychodnia)
Cena: 10 PLN od osoby dla absolwentek Szkoły Rodzenia NATALIA; 5 PLN od osób dla pozostałych

Rozpoczęcie warsztatów:  godz.12-14

Jest możliwość podsyłania pytań do naszego specjalisty do 24 września. Zapisy do 24 września (wtorek) 2013. Można dzwonić lub napisać e-mail.
Jednocześnie zaznaczamy, że spotkanie odbędzie się, jeśli potwierdzi przybycie 5 mam.

Więcej informacji:  www.natalia.szkola.pl www.swiatchusty.pl