WARSZAWA – Warsztat Uważności w pracy z dziecmi i młodzieżą z dr Christopherem Willardem

Język warsztatu: angielski z tłumaczeniem na j. polski.

Termin:  28 i 29 września  (sobota/niedziela)
Organizatorzy: The Mind Institute oraz Centrum Psychologii Integralnej InteGral

W ostatnich latach zainteresowanie uważnością (po ang. mindfulness) poszerzyło się o kultywowanie uważności wśród młodych ludzi (dzieci i młodzieży) po to, aby przygotować ich do życia we współczesnym świecie, który zbyt często pozostawia ich zestresowanych i niepewnych. Uważność oferuje proste praktyki, które budują zdrowe wewnętrzne zasoby i odporność radzenia sobie z wyzwaniami życia, począwszy od samego dzieciństwa. Uważność kultywuje emocjonalną, poznawczą oraz duchową inteligencję. Obecnie istnieją imponujące dowody na to, że uważność pomaga w wielu kwestiach zdrowia psychicznego: w depresji, lęku, ADHD, zwiększa umiejętność uczenia się, koncentrację, kreatywność, a także wpływa na wzrost współczucia i świadomości społecznej.

Warsztat będzie prowadzony przez znanego autora i psychologa, doktora Christophera Willarda (USA). Osoby zainteresowane uważnością będą miały okazję dowiedzieć się, jak korzystać z uważności w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Dr Willard będzie uczył sprawdzonych praktyk, które mogą być wykorzystane przez terapeutów, pedagogów, nauczycieli, opiekunów, lekarzy oraz inne osoby chcące uczyć uważności młode osoby z różnych środowisk.

Pierwsza część warsztatu będzie poświęcona wyjaśnieniu definicji uważności oraz podobnych praktyk kontemplacyjnych. Omówione zostaną najnowsze kliniczne badania dotyczące korzyści płynących ze stosowania uważności w problemach zdrowia psychicznego u młodych ludzi. Przedstawione zostaną również fundamenty neuronauki dotyczące tych praktyk. Następnie uczestnicy będą mieli możliwość popraktykowania i doświadczenia tych ćwiczeń na sobie. Pozostała część warsztatu będzie skupiać się na tym, jak nauczać uważności młodych ludzi w różnych kontekstach (indywidualnym, grupowym, w sytuacjach klinicznych, edukacyjnych, medycznych i innych). Szczególny nacisk zostanie położony na angażowanie młodych ludzi w praktykę i kultywowanie jej pełniej w celu łączenia uważności ze wszelkimi aspektami ich życia. Omówione zostanie wykorzystanie siły technologii i portali społecznościowych (social media). Warsztat będzie także zawierał część doświadczeniową, która będzie składać się omówienia swojego doświadczenia, sesji pytań i odpowiedzi, dyskusji dotyczącej danych przypadków, aktywności w parach i możliwości nawiązania kontaktu z osobami zainteresowanymi tematem uważności w kontekście pracy z dziećmi i młodzieżą.

O Dr Christoperze Willardzie:

Chris Willard (Psy.D.) pracował m.in. w szpitalach, prywatnych klinikach, szkołach oraz na uniwersytetach. W 2010 ukazała jego pierwsza książka Child’s Mind („Umysł dziecka”). Obecnie jest psychologiem na Tufts University, a także prowadzi prywatną praktykę. Jest również konsultantem pracującym głównie z młodzieżą i młodymi dorosłymi i skupia się na uważności i kwestiach związanych z uczeniem się. Szkoli także nauczycieli, terapeutów i profesjonalistów medycznych w zakresie praktyk uważności w Instytucie Medytacji i Psychoterapii (Institute for Meditation and Psychotherapy), gdzie jest członkiem zarządu dyrektorów. Dodatkowo jest konsultantem krajowym i międzynarodowym dla organizacji i mediów w zakresie edukacyjnym i psychologicznym. Obecnie pracuje na kolejną serią książek dla młodzieży dotyczących uważności w pracy z lękiem i depresją.

O książce Chrisa: http://www.parallax.org/cgi-bin/shopper.cgi?preadd=action&key=BOOKCHILD

  • Uczestnicy warsztatu otrzymają materiały dotyczące uważności w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz potwierdzenie uczestnictwa.
  • Język warsztatu: angielski z tłumaczeniem na j. polski.
  • W trakcie warsztatu zarówno we wtorek, jak i w środę przewidziana jest godzinna przerwa na obiad. Przewidziane są również przerwy kawowe.
  • Na miejscu zapewniamy kawę, herbatę, ciastka.

Miejsce wydarzenia: Warszawa (dokładne miejsce wydarzenia do potwierdzenia)

Cena warsztatu: 750 PLN.

Wystawiamy rachunki/faktury. W celu wystawienia faktury prosimy o podanie pełnych danych firmy. Faktury wystawiamy najpóźniej na tydzień po warsztacie!

Zgłoszenia/zapytania:

E-mail:
Telefon: + 608 079 909 lub 600 47 22 42