WARSZAWA – Warsztaty chustowe – Bam Bam Studio

Od kilku już lat na ulicach polskich miast można spotkać mamy (a nierzadko i tatusiów) obwiązanych chustami, w których noszą swoje maleństwa. Początkowo ten widok dziwił, przynosząc na myśl ludy Afryki, dziś jest niemal tak samo popularny, jak rodzic z wózkiem.

Czy warto nosić? Jak bezpiecznie nosić dziecko? Jak dobrać odpowiednią chustę? Czy i kiedy używać nosidła? Jakie wiązania chusty będą najlepsze dla dziecka? Na te i wiele innych pytań uczestnicy znajdą odpowiedź podczas warsztatów chustowych.

Termin:
•    8 lipca 2011 (piątek), godz. 12:30-14:30 – mamy w ciąży oraz rodzice dzieci w wieku od 0 do 3 miesięcy
•    22 lipca (piątek), godz. 12:30-14:30 – rodzice dzieci w wieku od 3 miesięcy

Warsztaty chustowe odbywają się w dwóch grupach, podczas których omawiane są ważne zagadnienia dotyczące noszenia dzieci w chuście oraz poszczególne techniki wiązań.

Poszczególne grupy:

I. Mamy w ciąży oraz rodzice dzieci w wieku od 0 do 3 miesięcy

Warsztaty skierowane są do rodziców małych dzieci lub oczekujących na narodziny dziecka, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z chustą.

Podczas spotkania omówione i przećwiczone  zostaną dwa wiązania. Pierwszym z nich będzie kangurek z przodu. Następnie uczestnicy poznają technikę wiązania kangurka na biodrze. Zaletą obu wiązań jest wspieranie prawidłowego rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. Zarówno kangurek z przodu, jak również na biodrze  pozwala na noszenie dzieci już od pierwszych tygodni życia.

Dodatkowo rodzice przyjrzą się bezpieczeństwu noszenia dzieci w chuście w kontekście fizjologicznym oraz porozmawiają o korzyściach płynących z noszenia. Zaprezentowane będą różne rodzaje chust. Omówione zasady noszenia i prawidłowego wiązania chust.

Rodzaj wprowadzanego wiązania: Kangurek z przodu, kangurek na biodrze

II. Rodzice dzieci w wieku od 3 miesięcy

Celem warsztatu jest pokazanie rodzicom praktycznej i przydatnej metody wiązania chusty jaką jest plecak prosty. Najpóźniej w 4-5 miesiącu życia dziecka dobrze jest zacząć nosić na plecach, tak by dziecko mogło patrzeć w kierunku, w którym rodzic się porusza. Jest to pozycja, która sprzyja właściwej integracji zmysłów.

Zaletą tego wiązania jest wspieranie prawidłowego rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. Dodatkowo rodzice przypomną sobie zasady dotyczące bezpieczeństwa noszenia dzieci w chustach. W miłej atmosferze porozmawiają o chustach, noszeniu oraz wpływie chustowania na życie dzieci i nasze.

Rodzaj wprowadzanego wiązania: Plecak prosty

Istnieje możliwość zamówienia konsultacji indywidualnych, po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania. Konsultacje mogą odbyć się zarówno w pracowni Bam Bam Studio, jak również w domu.

Cennik:
•    Pojedyncze warsztaty – 79 zł (rodzic i dziecko), 125 zł (dwoje rodziców i dziecko) w tym 23% VAT
•    Konsultacje indywidualne w Bam Bam Studio – 85 zł/1 h (w tym 23% VAT)
•    Konsultacje indywidualne w domu zamawiającego:
poniedziałek – piątek – 165 zł/1,5 h* (w tym 23 % VAT)
sobota – niedziela – 245 zł/1,5 h* (w tym 23% VAT)

* Cena dotyczy dojazdu w następujących dzielnicach: Ursynów, Wilanów, Mokotów, Sadyba,  Nowa Iwiczna, Józefosław. Możliwy jest również dojazd do innych dzielnic Warszawy – w tym przypadku cena może różnić się w zależności od lokalizacji oraz czasu dojazdu i jest ustalana indywidualnie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wcześniejsze zapisy. Rezerwacja miejsca staje się wiążąca po dokonaniu wpłaty (w ciągu trzech dni od daty rezerwacji).

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu w wyznaczonym terminem w nagłych przypadkach. Zobowiązany jest wówczas do zwrotu całej kwoty lub zaproponowania kolejnego terminu, opcjonalnie równorzędnej usługi zamiennej osobie, która się zgłosiła i wpłaciła pieniądze.

Wpłata za rezerwacje miejsca zwracana jest w przypadku zgłoszenia rezygnacji z zajęć co najmniej na 7 dni roboczych przed terminem ich realizacji. W przypadku zgłoszenia rezygnacji później niż na 7 dni roboczych przed terminem realizacji warsztatów zaliczka nie jest zwracana.

Informacje i zapisy: www.bambamstudio.pl, info@bambamstudio.pl lub 603-11-70-40.

Miejsce zajęć:
Bam Bam Studio
Al. Komisji Edukacji Narodowej 20 lok. U3
Warszawa