WARSZAWA – warsztaty „Czy możemy porozumiewać się lepiej?” w Cafe Empatia

Na warsztat zapraszamy  w czwartek, 28 listopada, godz. 18.30 – 20.30

Temat: Potrzeby – nie mylić z zachciankami i strategiami

Co mnie motywuje? Za czym tęsknię? Czemu czasami, kiedy przecież mówię, czego chcę: Chcę, byś mnie kochała! Chcę, żebyśmy dziś poszli do opery! – okazuje się, że się jednak nie rozumiemy i zaczynają się ciche dni.
 
W inspirującej przestrzeni Apteki Sztuki co czwartek wieczór na otwartych spotkaniach uczestnicy mają okazję poznawać sztukę komunikacji inspirowaną metodą Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication NVC) Marshalla B. Rosenberga. PBP jest metodą, która udostępnia nam narzędzia, pozwalające na lepsze komunikowanie się, myślenie i używanie naszej siły. Jej celem jest tworzenie jakościowego kontaktu między ludźmi poprzez stymulowanie wrodzonej skłonności ludzi do słuchania innych i zaspokajania potrzeb swoich i innych osób. Warsztaty idealne dla nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem komunikacji w swoich relacjach z ludźmi.
 
Każde spotkanie składa się z krótkiego wstępu teoretycznego, a następnie z ćwiczeń umiejętności empatycznej komunikacji na wymyślonych bądź żywych przykładach uczestników. W czasie spotkania uczestnicy wypowiadają się i biorą udział w ćwiczeniach jedynie wówczas, gdy mają na to chęć i czują się komfortowo.
 
Prowadzenie: Magdalena Sendor – trenerka, coach, mediatorka.

Z wykształcenia dziennikarka i kulturoznawczyni. Ukończyłam Studium Porozumienia bez przemocy Marshalla B. Rosenberga (2008-2009), Trening skutecznego rodzica Thomasa Gordona (2008), Intensywny kurs mediacji wg Porozumienia bez przemocy (2010/2011/2012), warsztat Wspieranie skutecznej współpracy w organizacjach (2011), Needs-based Coaching (2013). Autorka książki „Noś swoje dziecko. Dlaczego, jak i w czym” (wyd. Harmonia, 2008) oraz współautorka: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstw.” (wyd. CoJaNaTo 2013).
 
Cena:

jedno spotkanie: 30 zł
karnet na 4 spotkania  – 100 zł (do wykorzystania do marca 2014 r.)
 
Warsztaty z cyklu CAFE EMPATIA odbywają się w każdy czwartek w godz. 18.30-20.30 w Galerii Apteka Sztuki – Al.Wyzwolenia 3/5, 00-572 Warszawa.
 
Aktualne informacje o spotkaniach znajdziesz na stronie:
www.strefaporozumienia.pli www.aptekasztuki.eu/projekty
 
Patron medialny warsztatów: www.businesswomanlife.pl