WARSZAWA – Warsztaty dla dzieci – Zaprojektuj swoje śniadanie

Z informacji organizatorów:

Warsztaty to kontynuacja rozpoczętego cyklu z czerwca bieżącego roku. Poprzednie, zorganizowane w Krakowie i Gliwicach cieszyły się ogromną popularnością. Pod czujnym okiem animatorek oraz rodziców, dzieci przygotowały pożywne i kolorowe kanapki, które znikały równie szybko jak się pojawiły – Małgorzata Sienkiewicz, dyplomowany technolog żywności, specjalista z Zakładów Tłuszczowych „Bielmar”, organizator akcji – Również tym razem dzieci  będą mogły zaprojektować swoje śniadanie, a rodzice zabrać ze sobą broszurę edukacyjną, w której znajduje się wiele informacji dotyczących zdrowego odżywania oraz przepisów na kolorowe i zdrowe kanapki dla dzieci.  

Najmłodsi przekonają się, jak skomponować śniadanie, by było pełnowartościowe i smacznie podane. Każdy uczestnik będzie mieć okazję zaprojektować swoją kanapkę oraz przygotować sok ze świeżych owoców. Dla rodziców natomiast przewidziano słodki poczęstunek.

O PROGRAMIE „ŚNIADANIOWA KLASA”:

Celem programu „Śniadaniowa Klasa” jest promowanie zasad zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania (w tym drugiego śniadania), jako podstawowego posiłku w ciągu dnia. Akcja dodatkowo ma na celu edukację uczniów i ich rodziców, jak odpowiednio zbilansować produkty, by drugie śniadanie było zdrowe i pożywne. Akcja jest częścią prowadzonych od 2010 roku działań edukacyjnych „Śniadaniowa Klasa” – uczymy zasad prawidłowego odżywiania. Składa się z kilku elementów, w tym m.in. konkursu „Śniadaniowa Klasa” dla uczniów klas II-III szkół podstawowych, konkursu dla rodziców „Śniadanie się opłaca”, konkursu „Śniadaniowa Klasa Dorosłych”. Na różnych poziomach wiekowych staramy się edukować na czym polega prawidłowe odżywianie. Tworzymy między innymi: dekalog zdrowego odżywiania oraz gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli dotyczących prawidłowego odżywiania. „Śniadanie się opłaca” wszystkim, bo program obejmuje także organizację warsztatów dla dzieci (plastycznych, teatralnych, muzycznych), których celem jest rozwinięcie różnych zdolności u najmłodszych, kreatywności oraz pasji. Warsztaty mają spełniać funkcję dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, o które często trudno w mniejszych miastach i miasteczkach. Organizatorzy „Śniadaniowej Klasy” nie zapominają o dorosłych, którym zaproponują spotkania z dietetykami i lekarzami podczas warsztatów. Tam również rodzice dowiedzą się dlaczego „Śniadanie się opłaca”.

Więcej informacji na www.sniadaniowaklasa.pl

Termin: 21.11.2012 (środa)
Godz. 17.30 – 19.00
Miejsce: Kalimba, Warszawa, ul. Mierosławskiego 19
Kontakt: (22) 839 75 60, 501 183 953
Koszt: Spotkanie jest bezpłatne