WARSZAWA – Warsztaty dla młodych mam

 

Poniżej szczegóły spotkania z psychologiem – 3 lipiec – środa:


Warsztat dla mamy:  „Oksytocyna – hormon miłości i więzi”

Cel: przedstawienie wpływu oksytocyny i na tworzenie się głębokiej więzi między matką a dzieckiem oraz między partnerami. Rola „hormonu miłości” w procesie nabywania umiejętności społecznych i budowania pozytywnych relacji z innymi. W jaki sposób kształtują się więzi i bliskie relacje między ludźmi oraz jak ogromne mają one dla nas znaczenie, jak wpływają na nasze zdrowie i poziom satysfakcji z życia oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem.
 · Co to jest oksytocyna i jak zmienia nasze zachowanie?
·  Znaczenie funkcji oksytocyny w porodzie i karmieniu piersią
·  Bliskość i przywiązanie między matką a dzieckiem
·  Rola oksytocyny w relacji z partnerem
·  Trudne chwile w początkach macierzyństwa
·  Czy żyjemy w czasach „kryzysu oksytocynowego” czyli jak poprawić międzyludzkie relacje?
·  Oksytocyna a zaufanie, dobre zdrowie i dłuższe życie.
 
Trener – Julita Molenda – Ukończyłam Wydział Psychologii na UW (specjalizacja: psychologia wychowawcza, staż: terapia rodzin). Od 11 lat pracuję z młodzieżą oraz prowadzę szkolenia dla nauczycieli i rodziców . Jestem również dyplomowaną doulą. Przygotowuję przyszłe mamy do porodu, asystuję przy porodzie oraz wspieram w początkach macierzyństwa. Prowadzę zajęcia w szkołach rodzenia na temat psychologii porodu i niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu. Prowadzę także spotkania edukacyjne dla młodzieży w szkołach na tematy związane z ciążą i macierzyństwem. Angażuję się społecznie wspierając matki w trudnej sytuacji życiowej w okresie okołoporodowym. Współpracuje z Domem Samotnej Matki, Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii, z Domami Dziecka i Ośrodkami Pomocy Społecznej. Od lat fascynuje mnie cud narodzin, jestem fanką karmienia piersią, zdrowego odżywiania i ekologii. Od 10 lat moją pasją jest również taniec arabski, prowadzę zajęcia z tańca dla kobiet w ciąży. Prywatnie mama 9 letniego Mateusza i 14 letniego Piotra.

Miejsce: ul. Belgradzka 42 (Medical Center – tuż przy stacji metra Natolin), tam gdzie zajęcia Szkoły Rodzenia Natalia

Cena: 10 PLN od osoby dla absolwentek Szkoły Rodzenia NATALIA, 15 PLN od osoby dla pozostałych 
 
Jest możliwość podsyłania pytań do naszego specjalisty do 25 czerwca. Zapisy do 25 czerwca (wtorek) 2013. Można dzwonić lub napisać e-mail.

Jeśli chodzi o spotkanie 26 czerwca 2013 to czekamy na ostateczne potwierdzenie ze strony fotografa. I w odpowiedzi na pytania ze strony mama. Będzie to spotkanie dotyczące tego, jak zrobić dobre zdjęcia swojemu dziecku.


Kontakt :

Elżbieta Bartha –
tel: 601 82 72 17

Agnieszka Strzałkowska –
tel.  501 020 050