WARSZAWA – warsztaty rozwoju umiejętności społecznych dla dzieci

Od listopada w Poradni ruszają warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci, warsztaty dla rodziców i konsultacje indywidualne. W grudniowe poniedziałki ruszy grupa adaptacyjna dla dzieci, których rodzice myślą o edukacji w Warszawskiej Grupie Unschoolingowej na zasadach Szkół Demokratycznych. Taka grupa ruszy w Warszawie już od nowego semestru.
 
W tym momencie trwają zapisy na:
 
​​13 listopada – Warsztat rozwoju umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 6 – 10 lat 
 
Dla kogo: Warsztaty przeznaczone dla wszystkich dzieci, które mają trudności w relacjach z rówieśnikami, chciałyby mieć większą swobodę w kontaktach społecznych, nauczyć się radzić sobie z silnymi emocjami, poznać sposoby rozwiązywania problemów i konfliktów.

Jakie korzyści przyniesie dziecku udział w zajęciach: Celem warsztatu jest poszerzenie repertuaru umiejętności społecznych. Dzieci poprzez zabawę i grupowe zadania będą doskonalić umiejętności komunikacyjne, będą miały okazję wykorzystać swoje mocne strony we wspólnym działaniu, nauczą się rozwiązywać konflikty i problemy w grupie. Ważnym elementem zajęć jest poznanie własnych uczuć oraz sposobów radzenia sobie z silnymi emocjami.

Jaka jest formuła zajęć: Czas trwania cyklu: 12 spotkań po 90 minut. Zajęcia w grupie wiekowej: 6-10 lat. Liczba dzieci w grupie: 6-8 dzieci. Zajęcia poprzedzone konsultacją z rodzicem.

Termin zajęć: Zajęcia będą odbywały się 1 x w tygodniu, w środy, w g. 17.30-19.00. Zajęcia rozpoczynają się 13 listopada 2013r. Terminy kolejnych spotkań to: 20.11, 27.11, 4.12, 11.12, 18.12, 8.01, 15.01, 22.01, 29.01, 5.02, 12.02.
Koszt: Konsultacja z rodzicem – 120zł (50min.). Cykl zajęć 12 spotkań po 90min. – 600zł, Informacja zwrotna udzielana rodzicowi po grupie – 100zł (50min.) lub 50zł (30min.)

Miejsce: Warszawa, ul. Dickensa 27/83
Zapisy: telefoniczne – 512 759 500 lub mailowo: poradnia@bullerbyn.pl
Prowadzące:Monika Mućko, Dorota Korniłow
 
30 listopada – Warsztat dla rodziców „Jak towarzyszyć dziecku aby budowało poczucie własnej wartości”

Zapraszamy rodziców, którzy chcą budować świadome rodzicielstwo, poszerzać swoje umiejętności, wymienić się doświadczeniem z innymi rodzicami, być inspiracją i szukać inspiracji po to aby budować satysfakcjonujące relacje z dziećmi i wzmacniać ich pewność siebie.

Termin:sobota 30 listopada 2013 g: 10:00 – 14:00
Miejsce:Warszawa, ul. Dickensa 27/83
Prowadząca:Magda Kidoń
 
21 listopada – Grupa rozwojowa dla rodziców 

Jeśli brałeś już udział w warsztatach dla rodziców, cenisz swój rozwój i ważny jest dla Ciebie rozwój Twojego dziecka, wiesz, że wychowywanie to proces, zapraszam Cię na grupę rozwojową dla rodziców. 

Będą to spotkania dla rodziców, którzy chcą budować świadome rodzicielstwo, poszerzać swoje umiejętności, wymienić się doświadczeniem z innymi rodzicami, być inspiracją i szukać inspiracji po to aby czerpać siłę na swoje rodzicielstwo i budować satysfakcjonujące relacje z dziećmi.

Rodzicielstwo jest jak podróż, idziesz czasem w słońcu, deszczu pokonując różne trasy, może jest  przyjemnie a może trudno.  Czasami masz dużo energii innym razem nie masz już sił. Na pewno podczas takiej podróży z dzieckiem  dużo można zobaczyć, doświadczyć i przeżyć.  Może warto też czasami zatrzymać się na chwilę zebrać siły i zobaczyć czy jest to taka podróż o jaką Ci chodzi. Jednym z takich miejsc może być spotkanie z innymi rodzicami.


Termin: Co tydzień w czwartki od 21 listopada 2013 przez 10 tygodni w godzinach 18:00 – 21:00
Miejsce: Warszawa, ul. Dickensa 27/83
Prowadząca: Magda Kidoń
 
Konsultacje dot. edukacji alternatywnej 

Zapraszamy sympatyków ruchu na rzecz tworzenia szkół demokratycznych w Polsce i rodziny zainteresowane edukacją alternatywną na konsultacje indywidualne dotyczące decyzji/perspektywy przejścia dziecka z edukacji formalnej na edukację pozaszkolną i/lub uczestniczenia w edukacji proponowanej przez placówki alternatywne.

Termin: konsultacje we wtorki w g. 17:00 – 20:00
Miejsce: Warszawa, ul. Dickensa 27/83

Prowadząca:Marianna Kłosińska
 
Konsultacje psychologiczne

Konsultacje skierowane do osób szukających wsparcia w trudnościach osobistych, wychowawczych lub chcących porozmawiać o gotowości dziecka do udziale w wyjeździe. Konsultacje indywidualne oraz dla par.
 
Termin: ustalany indywidualnie
Miejsce: Warszawa, ul. Dickensa 27/83
Prowadząca: Magda Kidoń