WARSZAWA – warsztaty według metody Porozumienie Bez Przemocy w Galerii Apteka Sztuki

Temat warsztatów: „Uczucia – czy wszyscy je mamy?”

Świat próbuje się dzielić na tych, którzy mają uczuć aż zanadto (kobiety) i na tych, którzy ich nie mają (mężczyźni). A jednak uczucia ma każdy i te miłe i te niemiłe. Tylko niektórzy są ich świadomi, a inni nie – bez podziału na płeć. Wiedza o nich jest jednak bardzo przydatna – prowadzą nas one bowiem do naszych motywacji. A gdzie mieszkają uczucia? Będziemy to sprawdzać!

W inspirującej przestrzeni Apteki Sztuki co czwartek wieczór na otwartych spotkaniach uczestnicy będą mieli okazję poznawać sztukę komunikacji inspirowaną metodą Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication NVC) Marshalla B. Rosenberga. PBP jest metodą, która udostępnia nam narzędzia, pozwalające na lepsze komunikowanie się, myślenie i używanie naszej siły. Jej celem jest tworzenie jakościowego kontaktu między ludźmi poprzez stymulowanie wrodzonej skłonności ludzi do słuchania innych i zaspokajania potrzeb swoich i innych osób. Warsztaty idealne dla nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy chcą pracować nad polepszeniem komunikacji w swoich relacjach z ludźmi.

Pierwsze cztery spotkania będą poświęcone przyjrzeniu się mapie, jaką proponuje nam Porozumienie Bez Przemocy, która pomoże nam zmienić nasze nawyki językowe – z języka blokad ku językowi serca.

Każde spotkanie składa się z krótkiego wstępu teoretycznego, a następnie z ćwiczeń umiejętności empatycznej komunikacji na wymyślonych bądź żywych przykładach uczestników. W czasie spotkania uczestnicy wypowiadają się i biorą udział w ćwiczeniach jedynie wówczas, gdy mają na to chęć i czują się komfortowo.

Prowadzenie: Magdalena Sendor – trenerka, coach, mediatorka. Z wykształcenia dziennikarka i kulturoznawczyni. Ukończyłam Studium Porozumienia bez przemocy Marshalla B. Rosenberga (2008-2009), Trening skutecznego rodzica Thomasa Gordona (2008), Intensywny kurs mediacji wg Porozumienia bez przemocy (2010/2011/2012), warsztat Wspieranie skutecznej współpracy w organizacjach (2011), Needs-based Coaching (2013). Autorka książki „Noś swoje dziecko. Dlaczego, jak i w czym” (wyd. Harmonia, 2008) oraz współautorka: „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstw.” (wyd. CoJaNaTo 2013).

Czwartek, 17 października, godz. 18.30 – 20.30

Cena: jedno spotkanie: 30 zł
karnet na 4 spotkania  – 100 zł (do wykorzystania do marca 2014 r.)

Warsztaty z cyklu CAFE EMPATIA odbywają się w każdy czwartek w godz. 18.30-20.30 w Galerii Apteka Sztuki – Al.Wyzwolenia 3/5, 00-572 Warszawa.

Aktualne informacje o spotkaniach znajdziesz na stronie: www.strefaporozumienia.pl i www.aptekasztuki.eu