WARSZAWA – Z dzieckiem w kinie Muranów

Cykl seansów Z dzieckiem w kinie został stworzony specjalnie z myślą o rodzicach i opiekunach małych dzieci (od niemowlaka do 6-latka), którzy wspólnie mogą przyjść do kina. Jest to okazja do obejrzenia nowości i nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają niemowlę lub przedszkolaka. Na czas seansu dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest Kącik PlayDoh, wyposażony w gry, zabawki, kredki i książki. Dzieci pozostają pod opieką doświadczonych i kreatywnych animatorów, a kinowa kawiarnia pełna jest zdrowych smakołyków przygotowanych z myślą o kinowych gościach.

Najmłodsze dzieci pozostają pod opieką rodziców podczas seansu. Stworzone zostały komfortowe warunki w postaci przygaszonego światła i stonowanego dźwięku, a na sali kinowej dostępne są przewijaki i pieluchy.


 
Najbliższe spotkanie 27 października (niedziela), g. 12:00
Przedpremierowy pokaz filmu Historie rodzinne, reż. Sarah Polley

Bilety w cenie 15 zł (dzieci za darmo).
 
Historie rodzinne to niezwykły, przełamujący gatunkowe konwencje film nominowanej do Oscara scenarzystki i reżyserki Sary Polley. Pokazuje on, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przestawia. Polley, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania.

Historie rodzinnew pasjonujący sposób odsłaniają kolejne warstwy rodzinnych mitów i wspomnień, by w końcu odkryć szokującą prawdę ukrywaną przez rodziców artystki. Przyglądając się swoim bliskim Polley udało się dotrzeć do tego, co stanowi istotę wszystkich rodzin: to pełen paradoksów, problemów i miłości tygiel przeciwieństw splątany więzami, które trudno rozwiązać.
 
Historie rodzinne” to film, który będziecie chcieli obejrzeć kilka razy. | The Guardian
Genialne. Wzrusza do łez. | The New York Times
Wielki, mały film. | Toronto Star
 
Zwiastun filmu: http://www.youtube.com/watch?v=FW-X0ZgYz4M
Film w kinach od 15 listopada
Partner projektu Z dzieckiem w kinie Fundacja MaMa