WIELICZKA – Śmiechoterapia ze szczyptą soli

Z informacji organizatora:

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na nietypowe zajęcia „śmiechoterapii”- czyli połączenie prostych ćwiczeń oddechowych i ruchowych z dużą dawką śmiechu.

Inspiracją do powstania warsztatów jest wystawa „Sól w oku satyry”.

Powszechnie wiadomo, że śmiech jest doskonałym lekarstwem na „wszystkie smutki tego świata”, wyzwala i wprowadza w dobry nastrój. Dzięki niemu nabieramy dystansu do problemów, łatwiej pokonujemy przeszkody w naszym życiu. Śmiech nierzadko staje się bronią w stresujących i skomplikowanych sytuacjach. Dodatkowo jak podają badania naukowe, osoby, które szczerze się uśmiechają żyją około 7 lat dłużej! Śmiech podnosi odporność organizmu, redukuje stres i napięcie towarzyszące nam w pracy i życiu prywatnym, poprawia naszą kondycję fizyczną i duchową oraz odmładza.

Warsztaty będą prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora w przyjaznej atmosferze Zamku Żupnego i w pobliżu śmiesznych satyr.  

Na wystawie prezentowane są prace z II Ogólnopolskiego Pleneru Satyrycznego, które cechuje inteligentny humor, a nierzadko cięty komentarz, charakterystyczny dla rysunków satyrycznych. Artyści w karykaturach wykorzystali gry słowne, odwołania do przysłów, motywów biblijnych, wykorzystali dzieła sztuki i udowodnili, że można śmiać się z siebie bez kompleksów. Przestrzeń wystawy została zaaranżowana w taki sposób, aby poprzez dodatkowe atrakcje – m.in. krzywe zwierciadło, „beczka śmiechu”, film – reportaż z pleneru -,  odwiedzający mógł „wejść”  w świat satyry i zaangażować się w pełną humoru zabawę. Wystawę „Sól w oku satyry” można zwiedzać do 3.06.2012 w Zamku Żupnym.

Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek.

Termin: 12.05.2012 (rezerwacje przyjmowane są do 10 maja do godz. 15.00)
Godz. 13.00 i 15.00
Miejsce:  Zamek Żupny – Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, ul. Zamkowa 8
Kontakt: 012 289 16 27
Koszt: 6zł./osoba – Przyjdź, pośmiej się, zrelaksuj!