Wielki konkurs blogowych bajek

Zabawa potrwa blisko 2 miesiące i przeznaczona jest dla wszystkich, którzy czują w sobie potencjał twórczy, mają bujną wyobraźnię i chcą spróbować swoich sił w bajkopisarstwie. Dziesięć najlepszych prac zostanie wydanych w formie książki, a dziesięć wyróżnionych pod postacią audiobooka.

 

Od 12 czerwca do 15 sierpnia na stronie blogowebajki.pl można zgłaszać swoje autorskie edukacyjne opowiadania. Inicjatywa ma na celu promocję działań twórczych, ale przede wszystkim zachęca rodziców do tworzenia wartościowych utworów dla dzieci oraz do czytania. 
 
 
Do 6 września Jury złożone z dziennikarzy, znawców literatury dziecięcej, autorów książek i scenariuszy wybierze 20 najlepszych prac, które zostaną wydane w postaci książki oraz audiobooka czytanego przez znanych aktorów. Pięć z nich ukaże się drukiem w Magazynie MiniMini+, a dodatkowo 15 najciekawszych narracji zostanie opublikowanych na stronie miniminiplus.pl. Prace będą oceniane przez Małgorzatę Gutowską, Martynę Wojciechowską, Kasię Skrzynecką, Agnieszkę Stelmaszyk, Pawła Zawitkowskiego oraz Marcina Mortkę. Pod uwagę brana będzie nie tylko fabuła, ale również walor edukacyjny bajek, język, styl i wyobraźnia uczestników zabawy. 
 
#    #    #