Wiosenne spotkanie z alpakami


Alpaki przyjechały do Polski z Ameryki Południowej. Są podobne do lamy i pochodzą z tej samej rodziny – wielbłądowatych. Kontakt z nimi, czy to podczas zabawy czy ćwiczeń z ich udziałem, pomaga dzieciom, a dla tych ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest formą terapii motorycznej i behawioralnej. Alpaki są inteligentne i pogodne, łatwo zaprzyjaźniają się z ludźmi. W Polsce alpakoterapia jest stosunkowo nową dziedziną, dlatego środowiska, którym bliskie jest to zagadnienie, połączyły siły i zorganizowały konferencję przybliżającą tę formę terapii.

– Nasi pedagodzy cały czas się szkolą i poszerzają wiedzę o nowe metody pracy z dziećmi czy nowe nurty w terapii. Znamy i stosujemy dogoterapię, dlatego też zainteresowaliśmy się alpakoterapią. Dzięki temu, że nieopodal, w Wawrze, powstał Ośrodek Koparka, pierwszy w stolicy oferujący alpakoterapię, mamy szansę poznać korzyści płynące z pracy z alpaką także w praktyce – mówi Joanna Wichowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J.Horsta w Warszawie. Dodaje: Wraz z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną nr 17 postanowiliśmy zorganizować spotkanie przybliżające tę dziedzinę animaloterapii i zaprosić wszystkich, którzy tak jak my, są jej ciekawi.
Spotkanie będzie połączeniem teorii z praktyką – przewidziany jest pokaz alpakoterapii, poprowadzony przez pracowników Ośrodka Psychoterapii Dzieci i Młodzieży „Koparka”. Zajęcia odbędą się z udziałem dwóch alpak: Natana i Kazika, a uczestniczyć w nim będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta.
 
Organizatorami przedsięwzięcia są: Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży “Koparka”, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 17, Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im.J.Horsta, P&M Alpakarnia. 
 
Wstęp jest wolny, obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie wiadomości na adres [email protected] do 10 kwietnia 2017 roku.
 
Harmonogram spotkania :
 
10:00 – 11:00 – Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii
11:00 – 11:15 – Przerwa kawowa
11:20 – 12:30 – Pokaz zajęć z alpakoterapii z udziałem Kazika i Natana z Ośrodka „Koparka”
 
Więcej informacji: