WROCŁAW – Spotkanie z Agnieszką Stein

Gdzie: Mediateka, Plac Teatralny 5
Kiedy: 21 marca, godz. 17.30
Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Stein, psycholog dziecięcą, autorką dwóch książek i licznych artykułów dla rodziców, której nowa pozycja „Dziecko z bliska idzie w świat” właśnie trafia do księgarń.

Agnieszka Stein odpowiada w niej na wiele pytań rodziców i opiekunów dzieci w wieku sOpozkolnym dotyczących m.in. adaptacji w szkolnej rzeczywistości, rozwiązywania problemów między rówieśnikami i znajdowania równowagi między dbałością o bezpieczeństwo a wspieraniem samodzielności. Na te i wiele innych tematów porozmawiamy również podczas spotkania (zapraszamy też rodziców dzieci w wieku przedszkolnym).

Spotkanie z Agnieszką Stein poprowadzi Liwia Pawlik (www.skutecznyrodzic.pl,Relacje w centrum uwagi)

Wstęp bezpłatny.

Współpraca: Mediateka, Mamania, Akademia Skuteczny Rodzic, Szkoła Noszenia Przywiązanie 

Więcej o książce: 

Wielu rodziców ma obawy dotyczące momentu, kiedy dziecko spod ich opiekuńczych skrzydeł wyrusza w szeroki świat. Kiedy przekracza po raz pierwszy szkolne progi, kiedy próbuje się odnaleźć w nowej, nie zawsze przyjaznej rzeczywistości, kiedy relacje między rówieśnikami zyskują na znaczeniu.

Dorastanie dziecka to duże wyzwanie. Agnieszka Stein pokazuje, jak sprawić, aby ten czas był jednocześnie okazją do rozwoju nie tylko samego dziecka, ale także wszystkich członków rodziny.

„Dziecko z bliska idzie w świat” odpowiada na wiele pytań rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym. Znajdą w niej podpowiedzi, jak mądrze pomóc dziecku:
 
  • w adaptacji do szkolnej rzeczywistości,
  • w rozwiązywaniu najczęstszych szkolnych problemów,
  • w nauce współpracy i nawiązywania relacji z rówieśnikami.

A także:
 
  • jak wspierać dzieci w rozwoju samodzielności,
  • jak przygotować je do życia w nieidealnym świecie,
  • jak nabrać ufności we własne kompetencje rodzicielskie.
„Dziecko z bliska”, przedszkolak i szkolny debiutant z pierwszej, ciepło przyjętej książki Autorki, jest teraz starszy. Nadal jednak potrzebuje wsparcia bliskich mu dorosłych. Agnieszka Stein, odwołując się zarówno do najnowszej wiedzy o tym, jak przebiega rozwój dzieci w tym wieku, jak również do własnych doświadczeń w pracy psychologa w szkole, inspiruje do poszukiwania własnej drogi do dojrzałego rodzicielstwa.