WROCŁAW – Wystawa fotografii i wykład – Noszenie dzieci w chustach

Zdjęcia obrazujące tradycje noszenia dzieci w chustach w dawnej oraz współczesnej Polsce uzupełniają zdjęcia etniczne z Azji, Afryki oraz Ameryki Łacińskiej. Niezwykłe archiwalne fotografie z początku poprzedniego stulecia przeplatają się z pięknymi zdjęciami wykonanymi już w XXI wieku zarówno w Europie jak i na innych kontynentach. Podczas trwania wystawy odbędą się wykłady na temat noszenia dzieci w chustach.

Wernisaż:

Termin: czwartek 17 stycznia 2013 r.
Godz. 17:30-19:00

Chustowe ABC – wykład z pokazem wiązań

Podczas wykładu prowadzące opowiedzą o tym, jak bezpiecznie nosić dziecko w chuście, jak rozwija się kręgosłup niemowlęcia, dlaczego w ogóle warto nosić, jakie są rodzaje chust i nosideł oraz na co zwracać uwagę przy wyborze pomocy do noszenia dzieci.

Prowadzenie: Anna Zin – liderka Klubu Kangura, certyfikowana doradczyni noszenia Die Trageschule Dresden, instruktorka Szkoły Noszenia Przywiązanie, mama Franka oraz bliźniaczek Niny i Helenki.

Finisaż:

Termin: czwartek 31 stycznia 2013 r.
Godz. 11:00-12:30

Odkryj zalety noszenia – wykład z pokazem wiązań

Prowadzące przedstawią zalety noszenia dzieci w chustach, opowiedzą o tym jakie korzyści czerpią z tego zarówno dorośli, jak i dzieci, jakie potrzeby zaspokaja noszenie, skąd wiemy, że bycie blisko rodzica jest jedną z podstawowych potrzeb niemowlaka oraz zademonstrujemy przeróżne możliwości, jakie niosą ze sobą chusty i nosidła ergonomiczne.

Prowadzenie: Ewa Owczarewicz – liderka Klubu Kangura, certyfikowana doradczyni noszenia Die Trageschule Dresden, instruktorka Szkoły Noszenia Przywiązanie, mama Zuzanny i Gustawa.

Miejsce: Mediateka, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, filia 58 pl. Teatralny 5 Wrocław
Kontakt: www.mediateka.biblioteka.wroc.pl