Wydawnictwo Nowa Era docenione – trwa głosowanie

 Nowa Era to jeden z trzech finalistów konkursu w kategorii „Projekt społeczny – duża firma“. Jury doceniło aż dwa projekty wydawnictwa, realizowane we współpracy ze stowarzyszeniem Navegadores. Pierwszym z nich jest ogólnopolski program „eduBudzik – Nakręcamy edukację!“. Jest to program, który poprzez aktywną edukację pomaga dzieciom w lepszej motywacji do nauki, a rodziców i nauczycieli wspiera w inspirowaniu uczniów do odkrywania pasji i rozwijania zainteresowań. Jego celem jest wyrównanie szans uczniów ze szkół w małych miejscowościach w dostępie do inspirujących form edukacji. W 2013 roku prawie 500 uczniów z 7 województw wzięło udział w specjalnie przygotowanych ekspedycjach naukowych w Warszawie i Krakowie. Dzieci z klas III-VI szkół podstawowych wzięły udział m.in. w wykładach zorganizowanych na prawdziwych uniwersytetach i przeprowadziły szereg inspirujących eksperymentów. Celem organizatorów było przekazanie uczniom komunikatu, że edukacja może być biletem do lepszej przyszłości, a za horyzontem, ich szkoły czeka fascynujący świat.Muszą tylko znaleźć w sobie odwagę, by go odkrywać. Dla wzmocnienia efektów działań w szkołach zorganizowano warsztaty z psychologiem dla całej kadry nauczycielskiej i rodziców dzieci, które wzięły udział w naszych ekspedycjach.

Dzięki innowacyjnemu pomysłowi, szerokiej skali dotarcia oraz nieszablonowym działaniom program uzyskał dużą rozpoznawalność i zainteresowanie mediów ogólnopolskich.

Jury doceniło także akcję wolontariuszy Nowej Ery zorganizowaną razem ze stowarzyszeniem Navegadores w marokańskiej wiosce Idaougnidif. Pracownicy wydawnictwa przeprowadzili remont ośrodka edukacji i aktywizacji zawodowej z funkcją przedszkola oraz wyposażyli go w niezbędny sprzęt. Placówka po uruchomieniu prowadzi naukę pisania, czytania oraz kursy zawodowe dla mieszkanek lokalnych wiosek, któredotychczas pozbawione były szansy na edukację. Podczas zajęć kobiety mają zapewnioną opiekę dla swoich dzieci. Dzięki zaangażowaniu 130 wolontariuszy z Nowej Ery ośrodek prowadzi obecnie intensywną działalność, co  pozwala na zmniejszenie problemu analfabetyzmu wśród kobiet i zapobiega ich wykluczeniu z życia zawodowego.
 
 
Zwycięzca, a zarazem zdobywca prestiżowego tytułu „Dobroczyńca roku“ zostanie wyłoniony w wyniku głosowania internautów, które potrwa do 14 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do oddania swojego głosu na projekty Nowej Ery na stronie http://glosuj.dobroczyncaroku.pl. Każdy z internautów ma szansę wygrać zaproszenie na galę finałową konkursu, nad którą Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z małżonką.
 
Organizatorem Konkursu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Konkurs organizowany pod patronatem PARP. Partnerami wspierającymi są: Business Centre Club, Konfederacja „Lewiatan”, Pracodawcy RP, Związek Firm PR, UNGC, Freshmail. Patroni medialni: Forbes, Manager, PURPOSE, wyborcza.biz, BIZON, CSRinfo.org, CRnavigator, Marketing przy kawie, ngo.pl, kampaniespoleczne.pl, odpowiedzialny biznes.pl, Businesswoman&life.