Wyszukiwarka dla rodziców z dziećmi – Niepełnosprawnik

 
Fundacja TUS – kim jesteśmy, co robimy?
 
Od dwudziestu lat działamy na rzecz równości społecznej. Angażujemy się w projekty aktywujące osoby niepełnosprawne, osoby starsze oraz projekty promujące dostępność miejsc dla rodziców z dziećmi. Mieliśmy przyjemność współpracować ze wszystkimi miastami – gospodarzami podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 realizując oficjalny projekt społeczny UEFA „Respect Inclusion – Football with No Limits”.
 
 
Co to jest Niepełnosprawnik?
 
To internetowa wyszukiwarka miejsc dostępnych m.in. dla osób z dziećmi. Znajdują się w niej obiekty handlowe, usługowe, kulturalne, urzędy miejskie i inne. Podajemy informacje o braku schodów, barier, o zainstalowanych pochylniach i udogodnieniach. Sprawdzamy czy w obiekcie jest pokój dla rodzica z dzieckiem, przewijak, miejsce do karmienia. W ostatnim czasie została uruchomiona wersja mobilna dostępna za pomocą telefonów komórkowych. Baza liczy ponad 9,5 tys. obiektów.
 
Po co stworzyliśmy Niepełnosprawnik?
 
Niepełnosprawnik pomaga każdemu rodzicowi lub opiekunowi znaleźć usługi blisko domu oraz wszelkie miejsca dla niego dostępne. Nie musi więc tracić czasu na samodzielną weryfikację takich miejsc. Dzięki Niepełnosprawnikowi rodzice z dziećmi mogą być znacznie bardziej aktywni wychodząc z domu bez obaw i stresu, że nie dostaną się z wózkiem do danego obiektu.
 
Co Ty możesz zrobić?
 
Zachęcamy Państwa, jako organizację działającą w podobnym obszarze, do zamieszczenia na swoim portalu informacji o naszej bazie i linka z odnośnikiem do Niepełnosprawnika – www.niepełnosprawnik.eu . Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy i wymiany informacji. Dostarczymy zarówno tekst jak i baner w wersji graficznej.
 
Brak informacji o dostępności, ogranicza wielu rodziców przed wyjściem z dziećmi z  domu.
 
Liczymy na to, że aktywność rodziców z dziećmi jest dla Państwa równie ważna jak dla nas.