„Z muzyką od poczęcia” – III edycja warsztatów muzykoterapeutycznych dla kobiet w ciąży w Operze Krakowskiej

– „Warsztaty zawsze zaczynamy od przywitania i ćwiczeń fizycznych z towarzyszeniem muzyki, które specjalnie dla nas opracowuje fizjoterapeutka. Pierwsze są ćwiczenia oddechowe, potem rozciągające, rozluźniające, dobrze wpływające na kręgosłup, albo mięśnie miednicy. Po ćwiczeniach zapraszam uczestniczki do relaksacji” – mówi Karolina Gwardzik, muzykolożka i muzykoterapeutka, prowadząca warsztaty „Z muzyką od poczęcia” w Operze Krakowskiej. – „Kiedy się zrelaksujemy, siadamy przy stolikach, pijemy wodę, ciepłą herbatę i rozmawiamy na tematy związane z ciążą. Następnie przechodzimy do części związanej ze śpiewaniem do brzuszka. Podczas zajęć staramy się prowadzić relaks w stylu treningu autogennego Schultza. Kobiety nastawiają się na wyciszenie, obserwację swojego oddechu, wszystkich odczuć pochodzących z ciała – poczucia ciężkości ciała, jego ciepła. Udzielam słownych sugestii i staram się, by uczestniczki skupiły się na swoich odczuciach tu i teraz” – dodaje prowadząca.
 
Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 lutego 2018 (godz. 11.00), a kolejne zaplanowano na:

8 marca (godz. 17.00), 14 kwietnia (godz. 11.00), 17 maja (godz. 17.00) oraz 2 czerwca br. (godz. 11.00). Zajęcia prowadzone będą na Antresoli Opery Krakowskiej w grupie do 20 osób i potrwają około dwie godziny. Bilety w cenie 18 zł są do kupienia w Kasie Opery oraz online na stronie internetowej teatru (www.opera.krakow.pl).
 
Projekt „Z muzyką od poczęcia” otrzymał od portalu CzasDzieci.pl wyróżnienie w kategorii „Muzyka” jako jedno z najciekawszych i najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w wieku
0-14 lat.