ZIELONA GÓRA – Wyścigi Rowerkowe Tour Kocham Rowerek

Wiemy, jak nasze dzieci kochają swoje rowerki i dlatego z myślą o nich ruszyła 5 edycja wyścigów rowerkowych. Tour Kocham Rowerek w tym roku odwiedzi aż 16 miast we wszystkich województwach w Polsce.
 
Wydarzenie zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra, a ogólnopolskie i lokalne media dbają, aby o wyścigu usłyszał każdy mały kolarz.
 
Spotykamy się 7 czerwca o godz. 10.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym przy ul. Sulechowskiej.
 
Zapraszamy na rodzinną imprezę w formie pikniku, podczas której najmłodsi uczestnicy (3-10 lat) w myśl idei fair play ścigają się na rowerach. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe i grupy trzyosobowe po każdym wyścigu na stopniach podium stają wszyscy zawodnicy i otrzymują nagrody. Z nami każde dziecko wygrywa!
 
Tour Kocham Rowerek to nie tylko wyścigi. To zabawa połączona z nauką jak bezpiecznie poruszać się na rowerze.
 
Dlatego przygotowaliśmy różne atrakcje towarzyszące wyścigom. Zapraszamy do miasteczka drogowego, gdzie policjanci będą udzielać fachowych porad, a na torze przeszkód będzie można szlifować technikę poruszania się na rowerze. Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, specjalnych pokazów sprzętu policyjnego i strażackiego oraz pokazów sympatycznej Rybki MiniMini+
 
Zobaczcie, jak wystartowaliśmy w Katowicach:
http://www.youtube.com/watch?v=M4F-eepru5w
 
Zachęcamy całe rodziny do wykorzystania w dzień imprezy roweru jako środka transportu. Ściągnijcie aplikację endomondo, weźcie swoje rowery, włączcie liczniki i przyjedźcie na imprezę. Pochwalcie się liczbą wspólnie przejechanych kilometrów na profilu akcji http://www.endomondo.com/event/kca4KZVgp8w
 
Na Tour Kocham Rowerek zaprasza Bank BGŻ, który od lat popierając inicjatywy rowerowe, promuje rower jako zrównoważony środek transportu, a także zdrowy i przyjemny sposób na rekreację. Szczególną zaś uwagę poświęca najmłodszym rowerzystom i ich bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W tym roku Bank BGŻ przekaże wszystkim zawodnikom odblaski na rower poprawiające ich widoczność na drodze.
 
Zapisz swoje dziecko już dzisiaj pod nr. tel.: 797 638 050 lub e-mail:
 
W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3-10 lat.
 
Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica lub prawnego opiekuna.
Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w wyścigach jest bezpłatny.
 
 Szczegóły na stronie www.wyscigirowerkowe.pl
 
Sponsor Główny: BANK BGŻ,
Współorganizator: MIASTO ZIELONA GÓRA
Partnerzy Główni:PALMOLIVE, AGITO.PL
Akcję Zasila:GRUPA ENERGA
Partnerzy Wspierający: SlippersFamily, Komandor
Fundatorzy Nagród: Dr Gerard, Crispy Natural, Miodelka, Pysio,Wader, Cdp
Patroni Medialni: Nasze Miasto, MiniMini+, teleToon+, RadioZetGold, Gaga, Czas z dziećmi, Egodziecka.pl, Familie.pl, Qlturka, Sportowa Rodzina, Miasto dzieci, Babyonline.pl, Bliżej przedszkola, Radiobajka, Tatapad.