Czytam Sobie – konkurs

Z informacji organizatorów:

Jeżeli jesteś nauczycielem w zerówce lub w klasie I-III, dobrze trafiłeś! Zapraszamy Cię do udziału w konkursie skierowanym właśnie do Ciebie i Twoich podopiecznych.

Na czym polega konkurs? To proste. Wystarczy, że podczas lekcji wymyślicie i dowolną metodą wykonacie książeczkę inspirowaną jedną z tych, jakie ukazały się w serii Czytam sobie. Ponieważ książki z tej serii mają na celu wspieranie dzieci w samodzielnej nauce czytania, to przed Wami nie lada wyzwanie! Stwórzcie wraz z dziećmi wymarzoną książkę, która zachęci dzieci do nauki czytania.

Co w niej jest najważniejsze? Ilustracje? Historia? A może rozmiar czcionki? Zdecydujcie sami! Nie ma znaczenia, jaką techniką wykonacie te książki – możecie je narysować, zrobić wydzierankę lub posłużyć się w tym celu programem komputerowym, a gotową książkę wydrukować. Grunt, byście dobrze się przy tym bawili, korzystając z inspiracji, jaką daje seria Czytam sobie. Dodatkowym atutem będą walory edukacyjne przygotowanej przez Was pracy. Może dzięki niej Wasi podopieczni połkną bakcyla, jakim jest czytanie.

Gotowe dzieło przyślijcie do 31 grudnia 2012 roku na adres wydawnictwa Egmont (ul. Dzielna 60, 01-029 Warszawa z dopiskiem „Konkurs Czytam sobie”), gdzie powołana w tym celu komisja podda je fachowej ocenie. Obserwujcie także fanpage Czytam sobie na Facebooku (www.Facebook.com/CzytanieToDziala), gdzie na bieżąco będziemy Was informować o nadsyłanych pracach konkursowych i dzielić się wrażeniami z ich lektury.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 stycznia 2013 roku. Na zwycięzców czekają nagrody – książki ufundowane przez wydawnictwo Egmont.

Za przygotowanie zwycięskiej pracy przewidzieliśmy po jednej wybranej książce z serii Czytam sobie dla każdego dziecka ze zwycięskiej drużyny.

Dwie kolejne wyróżnione drużyny otrzymają komplet 9 książek z serii Czytam sobie.

Ponadto najlepsze prace pokażemy na stronie internetowej www.czytamsobie.pl oraz na stronach internetowych patronów medialnych konkursu: „Głosu Nauczycielskiego”, „Życia szkoły” i portalu EgoDziecka.pl.

Jest zatem o co walczyć!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Regulamin konkursu dostępny TU

Czytam Sobie to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Cykl książek nie tylko wartościowych edukacyjnie, ale także atrakcyjnych pod względem artystycznym.

Do współpracy przy tworzeniu serii wydawca zaprosił pisarzy tej miary co Grzegorz Kasdepke, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Joanna Olech czy Małgorzata Strzałkowska. Zabawnym historyjkom ich autorstwa towarzyszą ilustracje, m.in. Joanny Rusinek, Jony Jung, Daniela de Latour, Mikołaja Kamlera.

Serię rozpoczyna dziewięć tytułów – po trzy w obrębie kolejnych poziomów czytelniczego zaawansowania dziecka. Dzięki nim zaczyna ono naukę od składania wyrazów z liter, następnie z sylab, by wreszcie – w książeczkach z poziomu „dla zaawanasowanych” – płynnie czytać całe zdania.

Stosownie do poziomu odbiorców czcionki w tekstach mają różny rozmiar oraz proporcje względem rysunków. Książeczki dla początkujących mają krótsze zdania oraz przewagę ilustracji, z kolei tytuły dla bardziej wyrobionych małych miłośników literatury przypominają już „prawdziwe książki”, z nielicznymi, czarno-białymi obrazkami.

Rodzicom zainteresowanym poradami w zakresie wspomagania nauki czytania polecamy stronę http://www.facebook.com/CzytanieToDziala