Dbamy o zdrowie naszych dzieci – piknik


Wielkie święto promocji zdrowia dla wszystkich dzieci. Od godz. 11.00 do 17.00 podczas pikniku rodzinnego  pod hasłem „Dbamy o zdrowie naszych dzieci” z bezpłatnych badań przesiewowych u wielu specjalistów będą mogły skorzystać setki dzieci. To jedyna w swoim rodzaju szansa, by w jednym miejscu i czasie skorzystać z porad tylu dziecięcych ekspertów, tym samym zwiększając dostępność do wrocławskich specjalistów z dziedziny pediatrii.
 
Piknik rodzinny promocji zdrowia „Dbamy o zdrowie naszych dzieci” , jest już drugą edycją promocji zdrowia dla dzieci organizowaną przez naszą fundację.

Pierwsza edycja odbyła się rok temu 24.06.2012r. a efekty trwającej cały dzień akcji przeszły nasze oczekiwania. Ogród w tym dniu odwiedziło ponad 6 tys. osób. Wykonano między innymi przesiewowe badanie słuchu u 130 dzieci, badanie wzroku u 110, badanie wad postawy oraz porady lekarzy u setek maluchów.

Była to jedyna w swoim rodzaju szansa, by w jednym miejscu i czasie skorzystać z porad tylu dziecięcych ekspertów. Piknik pokazał, jak wielkie jest zapotrzebowanie na kontakt ze specjalistami od zdrowia dzieci i jak duża potrzeba, by o to zdrowie zadbać.

W tym roku również planujemy aby przez cały dzień w pięknym otoczeniu Ogrodu Botanicznego lekarze specjaliści, pielęgniarki i położne udzielali dzieciom konsultacji medycznych. Na dzieci czekać będzie specjalnie na tę okazję stworzona dziecięca wioska medyczna a w niej bezpłatne badania przesiewowe, konsultacje, porady, szkolenia oraz warsztaty. Podobnie jak rok temu zaprosiliśmy lekarzy specjalistów z różnych dziedzin: neonatologa, pediatrę, neurologa, okulistę, laryngologa, lekarza rehabilitacji, ortopedę i dermatologa. Rodzice wraz z pociechami będą mogli skorzystać z porad specjalistycznych udzielanych przez pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów, doradcę laktacyjnego, edukatora diabetologi, psychologa, pedagoga, logopedę. Czeka nas też spora dawka profilaktyki: warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i konsultacje z zakresu zdrowego żywienia. – W codziennych działaniach fundacji pomagamy rodzicom dzieci urodzonych przedwcześnie dostać się do lekarzy specjalistów i wiemy, jakie to trudne – mówi Monika Drytkiewicz, prezes fundacji. – Dlatego postanowiliśmy co roku przed wakacjami w jednym miejscu i czasie umożliwić dostęp do wybitnych ekspertów z wielu dziedzin, a wszystko zorganizować w przyjaznej atmosferze rodzinnego święta – pikniku w pięknym otoczeniu Ogrodu Botanicznego.

Na dzieci i rodziców czekać będą także dodatkowe atrakcje: indiańskie zabawy, balonowe zwierzaki, piłkarskie maluszki, malowanie twarzy, zaplatanie fantazyjnych warkoczyków. Dzięki uprzejmości wrocławskich artystów wielkim wydarzeniem będą występy artystyczne „Gwardii Gryfa” – półfinalistów V edycji programu „Mam talent”, pokaz sztuki walki Kendo Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo, pokaz tańca szkoły Michała Skawińskiego oraz  koncert wokalno-gitarowy Katarzyny Nowak, artystki, która jest również wcześniakiem, utraciła wzrok kilka dni po narodzeniu.

Przez cały czas trwania pikniku będzie wiele atrakcji dla dzieci, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Prowadzona będzie również sprzedaż cegiełek, z których dochód zostanie przekazany na pomoc wcześniakom.

O Fundacji „Daj szansę wcześniakowi”

Wrocławska organizacja działająca od  kwietnia 2011r. Jej celem jest wyrównanie szans rozwojowych dzieci urodzonych przedwcześnie, które wymagają o wiele więcej pracy oraz poświęcenia ze strony rodziców i specjalistów. Twórczynią i prezeską organizacji jest Monika Drytkiewicz, mama przedwcześnie urodzonego Maksa. Codzienne działania fundacji skupiają się na rozmowach z rodzicami, wsparciu, poradach, wymianie doświadczeń oraz wzajemnej mobilizacji – wszystko to jest bezcenne, bo pozwala zachować hart ducha w trudnych sytuacjach. Ale oprócz tego rodzaju wsparcia ważna jest również konkretna pomoc fundacji np. w codziennym docieraniu do specjalistów: kardiologa, ortopedy, neurologa czy neonatologa.
 
Termin:
16.06
Godz. 11.00-17.00
Miejsce: Ogród Botaniczny, Wrocław
Koszt: 5zł.