Nauka j. angielskiego przez zabawę – aplikacja

Uczący się języka obcego często narzekają, że tradycyjna forma nauki słownictwa jest nudna i monotonna, przez co tracą motywacją do codziennej i systematycznej pracy. Lingo Games rozwiązuje ten problem, poprzez urozmaicenie nauki popularnymi grami zręcznościowymi m.in. znanym i lubianym wężem.

Lingo Games skierowana jest głównie do ludzi młodych – uczniów i studentów. Pozwala nauczyć się 7500 najczęściej używanych angielskich słów (wkrótce 16000), które podzielone są na 19 kategorii tematycznych i 3 poziomy trudności. Do każdego słowa dołączono wymowę nagraną przez native speakerów z Wielkiej Brytanii. Aplikacja sama układa harmonogram nauki na kolejne dni i powtarza słowo w odpowiednim momencie.

Aplikacja zawiera 8 specjalnie zaprojektowanych gier edukacyjnych. ‘Snake’ (wąż) to gra, w której zadaniem użytkownika jest ułożenie poprawnego angielskiego słowa poprzez zjedzenie liter w odpowiedniej kolejności. Natomiast w grze ‘Bomber’ użytkownik musi obronić miasto przed bombardowaniem. Żeby to zrobić należy zestrzelić bombę z poprawnym angielskim tłumaczeniem danego słowa.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości twórcy aplikacji przeprowadzili testy w Technikum Geodezji i Kształtowania Środowiska nr 12 w Krakowie. Pozytywne reakcje uczniów tej szkoły, pozwalają twierdzić, że taka forma nauki jest bardzo atrakcyjna dla młodych ludzi.

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play, link do pobrania znajduje się na stronie www projektu: www.lingo-games.com. Już w pierwszych dniach od premiery aplikacja otrzymuje bardzo dobre komentarze i oceny od użytkowników sklepu z aplikacjami na telefony z systemem Android.

Twórcy z firmy Bizo Mobile zapowiadają stały rozwój aplikacji, dodanie kolejnych gier edukacyjnych służących utrwalaniu słownictwa. Planują również wydanie podobnych aplikacji do nauki języków, takich jak rosyjski, hiszpański, niemiecki czy francuski. Ma to nastąpić na początku 2014 roku.