Oszczędzaj ponad 80%, kupując najtańszą wodę do płukania nosa dla dziecka

Dlaczego warto stosować wodę do płukania nosa w czasie kataru?

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele sprejów z wodą morską przeznaczonych do płukania nosa w czasie kataru. Producenci zachęcają także do stosowania wody do codziennej higieny nosa. Woda w spreju pomaga rozrzedzić wydzielinę, i dzięki temu w łatwy sposób wydmuchać nos. Nawilża także śluzówkę i daje szybkie poczucie ulgi. Zastosowanie spreju z wodą jest bezbolesne i akceptowalne przez większość dzieci, nawet małych. Jednym słowem płukanie nosa wodą w spreju zwiększa komfort w czasie choroby i pomaga w oddychaniu.

Najpopularniejsze preparaty z wodą do płukania nosa

Na rynku dostępnych jest kilkanaście preparatów, najpopularniejsze to Acatar, Dalber, Disnemar, Hypomer, Marimer, Nasodrill, Physiodose, Physiomer, Pneumovit, Quixx, Rhinoton, Ringosol, Salorhin, Sinomarin, Sterimar, Tonimer. Preparaty różnią się składem – mogą zawierać zwykłą wodę z dodatkiem soli, wodę mineralną lub wodę morską z większą ilością minerałów, czy też wodę z Luchon, która jest bogata w siarkę. Producenci dodają także miedź i mangan, aby zwiększyć działanie antybakteryjne i antyalergiczne preparatu.

Woda do płukania nosa – jak wybrać najlepszy preparat?

Przy wyborze często sugerujemy się dotychczasowym doświadczeniem  z danym preparatem, rekomendacją lekarza pediatry, farmaceuty lub znajomej mamy. Często sugerujemy się także ceną opakowania. Warto także spojrzeć na koszt dawki wody.

Czy wiesz, że za taką samą dawkę wody w spreju możesz  zapłacić  ponad 5 razy mniej? Wystarczy sprawdzić na portalu www.LepszyLek.pl

Różnice w cenie 10 mililitrów wody do płukania nosa są ogromne, możesz zapłacić nawet 5 razy więcej w zależności od preparatu! Oto przykłady preparatów z wodą do płukania nosa i porównanie kosztów leczenia.

Tonimer Baby w spreju kosztuje ok. 28 zł za 200 ml, podczas gdy za opakowanie Sinomarin Mini 30 ml, a więc 6-krotnie mniejsze, zapłacimy ok. 23 zł. Za preparat Disnemar, o wielkości 25 ml zapłacimy ok 24 zł.

Po przeliczeniu kosztów 10 ml wody okazuje się, że dawka wody jest najtańsza w Tonimer Baby, ponieważ kosztuje zaledwie 1,80 zł. Za taką samą dawkę wody, 10 mililitrów, w preparacie Sinomarin Mini zapłacimy ok. 8 zł, a w preparacie Disnemar – aż 10 zł. To różnica ponad 5-krotna.
 


Możesz wybrać wodę w ampułkach dla niemowląt tańszą o 25%

W aptekach dostępna jest także woda do płukania nosa w ampułkach. Trzy popularne preparaty to:

  • Marimer, 12 ampułek po 5 ml, cena opakowania ok.  12 zł. Zawiera roztwór wody morskiej.
  • Sinomarin monodose, 18 ampułek po 5 ml, koszt opakowania ok. 21 zł. Zawiera roztwór wody morskiej.
  • Physiodose, 12 ampułek po 5 ml, koszt opakowania ok. 15 zł. Zawiera sól fizjologiczną.

Który z preparatów jest najtańszy za 10 ml wody do płukania nosa? Oto przeliczenie: 10 ml wody w preparacie Marimer to koszt ok. 2,00 zł, w Sinomarin – 2,40 zł, a w Physiodose – 2,70 zł. Marimer jest więc tańszy od Physiodose o 25%.

Listę pozostałych, najpopularniejszych preparatów z wodą do płukania nosa wraz z kosztem opakowania i dawki 10 ml wody, znajdziesz pod tym linkiem: http://www.lepszylek.pl/category/2007,woda-do-plukania-nosa

Od jakiego wieku można zastosować preparaty z wodą do płukania nosa?

Niektóre preparaty można zastosować już od pierwszych dni dziecka, np. Tonimer Baby, czy u niemowląt – np. Nasodrill. Na portalu www.Lepszylek.pl można wybrać wiek pacjenta, a baza leków zostanie automatycznie ograniczona do tych leków, które mogą być zastosowane w danym wieku.

Gdzie sprawdzić koszty dawek leków? Portal www.LepszyLek.pl analizuje leki dostępne w polskich aptekach.

Warto sprawdzić, które preparaty na grypę i przeziębienie, katar, kaszel czy ból gardła są najtańsze za dawkę składnika. Przeliczenia tego typu wymagają jednak dużo czasu i ogromnej bazy danych leków. Dane te bezpłatnie sprawdzimy na nowym portalu.

Artykuł promocyjny