Święta poza domem?

Wiele osób ma dosyć chaosu związanego z przygotowaniami, bo zamiast odpoczywać są zabiegani i przemęczeni. W Wigilię zamiast czuć się zrelaksowanym – są sfrustrowani tym, że trzeba ze wszystkim zdążyć, ugościć rodzinę i/lub znajomych. Są też i takie osoby, które zwyczajnie nie chcą spędzać świąt w sposób tradycyjny – czyli dom, te same filmy w telewizji, ciągłe podawanie i sprzątanie. Jeszcze inni po prostu korzystają z dni wolnych i wykorzystują je tak jak czas urlopowy.

Planowanie kluczem do sukcesu

Jakimkolwiek motywem by się nie kierować, spędzanie świąt poza domem nie jest już tak ekstrawaganckim pomysłem. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Dlatego warto się wcześniej przygotować.

Po pierwsze – pomysł, czyli jaki kierunek obieramy.

Po drugie – przeglądanie ofert.

Po trzecie – odpowiednio wczesny wybór konkretnej oferty i dokonanie rezerwacji.

Po czwarte – pakowanie się!

Pierwsze trzy pozycje warto wykonać zdecydowanie wcześniej. Mamy wówczas czas na wybór najlepszej oferty. Jednak w ostatniej chwili także można znaleźć coś interesującego, na tzw. last minute.

Do wyboru, do koloru

Okres świąteczno-sylwestrowy to czas, który można spędzić bardzo ciekawie. Mamy wówczas szansę skorzystać z wielu atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do wyboru jest mnóstwo możliwości: kuligi, wycieczki, koncerty, imprezy miejskie, ogniska. Dla najmłodszych też nie braknie zorganizowanych atrakcji: animatorzy zabaw przygotują wizytę Świętego Mikołaja, konkursy z nagrodami czy też zabawę sylwestrową. Istnieją też takie miejsca, gdzie rodzice mogą skorzystać np. z zabiegów spa, a w międzyczasie dziećmi zajmą się specjalnie zatrudnione w miejscu pobytu opiekunki.

Innym rozwiązaniem na spędzenie świąt poza domem jest wyjazd do rodziny lub przyjaciół poza granice kraju. Coraz więcej osób ma swoich bliskich w krajach UE i wykorzystują ten świąteczny czas właśnie na rodzinne spotkanie. Podczas takiego pobytu atrakcją może być poznawanie zwyczajów innych krajów, czy też zorganizowanie ciekawych wypadów w okolice.

Życzę wszystkim czytelnikom zdrowych, ciekawie spędzonych Świąt w gronie najbliższych.

Urszula Rogalska – pedagog, terapeuta, animator zabawy

playdoh_ego