Zestaw do nauki czytania dla małych dzieci

Krótkie sesje prowadzone w klimacie dobrej zabawy pozwolą waszemu maluszkowi zapamiętać obraz graficzny wyrazów bez znajomości liter. Dzieci w trakcie zabawy przyswajają sobie wygląd całego wyrazu, uczą się go na pamięć. Pozwala to na szybsze i łatwiejsze przejście do czytania „prawdziwego”, analityczno-syntetycznego.

Wysokiej jakości plansze z ilustracjami o starannie dobranej czcionce, dostosowanej do możliwości postrzegania dziecka, pozwolą mu szybko opanować treść zestawu, doskonalić pamięć, spostrzegawczość i uwagę. Znakomicie również rozwiną proces analizy wzrokowej, co objawi się z czasem zainteresowaniem literą jako budulcem wyrazu.

czya2

Zestaw do nauki czytania zawiera 139 tablic, w tym:

-Tablice wyrazowo – obrazkowe dwustronne z kolorowymi ilustracjami – duża, czarna czcionka, proste słowa o charakterze graficznym, rzeczowniki;

-Tablice jednostronne – czasowniki, przymiotniki, przysłówki, zaimki;

– Przewodnik z opisem metody oraz propozycjami zabaw.

czyt3

Zestaw do nauki czytania na podstawie swoich 20-letnich doświadczeń opracowała Maria Trojanowicz-Kasprzak, filolog polski i pedagog przedszkolny. W 1996 roku otrzymała ona tytuł Nauczyciela Roku „Za szczególnie wyróżniającą umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych nauczyciel-dziecko, za tworzenie właściwego klimatu i atmosfery w grupie dzieci, za wdrażanie innowacyjnych metod i programów oraz nowoczesnych technik czytania”. W 1998 r. otrzymała od Janet Doman z The Institutes for The Achievement of Human Potential w Filadelfii (córki Glenna Domana i kontynuatorki jego dokonań) paszport do przetransponowania metody na grunt polski i dostosowania jej do specyfiki języka polskiego. Maria Trojanowicz-Kasprzak prowadzi blog o czytaniu globalnym.

Zestaw do nauki czytania
Maria Trojanowicz-Kasprzak
wyd. Pentliczek
wiek: 1+