Akuku, gdzie jestem? – aplikacja edukacyjna

 
Aplikacja edukacyjna powstała z myślą o dzieciach w wieku już od 2. roku życia. Jak dowodzą wyniki badań dzieci w tym wieku sięgają już po tablety, aby bawić się, słuchać bajek, czy też podejmować pierwsze wyzwania z multimedialnymi kolorowankami. 
 
To dobry wiek na takie doświadczenia, ale z narzędzi multimedialnych należy korzystać zawsze z umiarem, pod czujną kontrolą i opieką rodziców. Według specjalistów dzieci w wieku przedszkolnym nie powinny spędzać więcej niż 15 minut dziennie przy tablecie. 
 
Tablet pomaga rozwijać umiejętności dziecka, wspierając tradycyjne metody edukacyjne i wychowawcze. 
 
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby program „A kuku, gdzie jestem?” był profesjonalnie wykonany. Każdy szczegół omawiany był z dziećmi: 2 letnią Natalią, 4 letnim Mikołajem, 5 letnią Alicją i 6 letnią Hanią. Kiedy dzieci zwracały nam uwagę na nienaturalnie wyglądającego wilka, poprawialiśmy rysunek, kiedy wskazywały nam błędne położenie krowy, poprawialiśmy także to, w końcu program jest właśnie dla nich. Szybko zaczęliśmy traktować program, jako wspólne z nimi przedsięwzięcie. Były dumne, że mają wpływ na całość: na kolor, dźwięk, nawigację, itd. 
 
Tak powstała aplikacja, która rozwija manualnie i uczy spostrzegawczości, liczenia, odgłosów 45 zwierząt zlokalizowanych w 9 regionach świata od pustyni przez dżunglę, australijski busz, ocean i inne obszary geograficzne, a na Arktyce skończywszy. 
 
Aplikacja nie powstałaby bez zaangażowania wielu osób, tych małych i tych dużych. Logopeda Katarzyna Janowska czuwała nad warstwą dźwiękową aplikacji. Grafik Beata Pękalska wraz z Grzegorzem Majsterkiem dopilnowali, aby zwierzęta i ich światy były idealnie rzeczywiste, aby dzieci uczyły się bez przekłamań. Metodycznie opracował aplikację Marcin Sołodki – pedagog zdolności i dydaktyk dziecięcy. Całość zaprogramowali specjaliści z firmy Nubsoft. 
 
Bezpłatnie udostępniamy pełną pierwszą planszę pt. „Gospodarstwo”. Mamy nadzieję, że pozwoli to pozytywnie ocenić i zdecydować o zakupie kolejnych 8 plansz, które odblokowują się po jednorazowym zakupie. 
 
 
Zapraszamy na www.akukugra.pl
Aplikację można pobrać też TUTAJ